tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Forty-Eight Special, Electra Glide Ultra Classic i kilka innych modeli zniknie z oferty Harleya?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Forty-Eight Special, Electra Glide Ultra Classic i kilka innych modeli zniknie z oferty Harleya?

Autor: Raff 2019.08.20, 11:40 Drukuj

Kilka modeli Harley-Davidson zniknęło z list certyfikacyjnych amerykańskiego urzędu ds. środowiska. Choć sytuacja ta może być zwykłym niedopatrzeniem producenta, może oznaczać także wycofanie popularnych modeli z oferty.

Recertyfikacja w CARB (California Air Resources Board - Kalifornijski Urząd ds. Zasobów Powietrznych) to standardowy, przeprowadzany co roku proces, który jest warunkiem otrzymania dopuszczenia pojazdu do sprzedaży. Polega z grubsza na przekazaniu przez producenta listy modeli z parametrami technicznymi. CARB sprawdza te parametry, a następnie publikuje listę - jeśli jakiś pojazd się na niej nie znajdzie, ozacza to, że nie przeszedł weryfikacji i nie otrzymał certyfikatu.

NAS Analytics TAG

Jak informuje portal motorcycle.com, na opublikowanych przez CARB listach certyfikacyjnych brakuje kilku popularnych modeli H-D. Są to między innymi Superlow, 1200 Custom, Forty-Eight Special, Electra Glide Ultra Classic, Ultra Limited Low, Road Glide Ultra i CVO Road Glide. Na listach nie doszukano się także Breakouta i Fat Boba z silnikiem 107 in3, chociaż oba modele z silnikami 114 in3 otrzymały certyfikaty.

Jest zatem prawdopodobne, że Harley-Davidson chce nieco uprościć swoją przebogatą ofertę, wycofując część modeli. Warto jednak pamiętać, że certyfikacja w CARB to proces ciągły - instytucja publikuje listy, które później uzupełnia, producenci przekazują dane z opóźnieniem, co także ma wpływ na prace CARB. Przy tak ogromnej ofercie H-D nietrudno o pomyłkę w przygotowywanych listach.

Milwaukee ogłasza zwykle portfolio modeli na kolejny rok we wrześniu, jesteśmy ciekawi jak wyglądać będzie nowa oferta, tym bardziej, że wkrótce dołączyć do niej mają całkiem nowe modele - Bareknuckle, Pan America i kilka innych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr