tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Firmy udostpniaj pracownikom ekologiczne pojazdy, ale fiskus chce na tym zarobi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Firmy udostpniaj pracownikom ekologiczne pojazdy, ale fiskus chce na tym zarobi

Autor: Andrzej Sitek 2021.06.10, 10:00 1 Drukuj

Firmy chcą być ekologiczne i udostępniają pracownikom elektryczne pojazdy, ale dla fiskusa to okazja, żeby domagać się daniny. Tak ma wyglądać wspieranie zielonej energii i aktywności w firm w kierunku propagowania wśród pracowniku ekologicznej postawy?

O sprawie napisała "Rzeczpospolita". Chodzi o pewną firmę udostępniającą pracownikom elektryczne pojazdy, którymi zatrudnieni mogą jeździć również w celach prywatnych i ładują je w domu.

NAS Analytics TAG

Aby wszystko było w zgodzie z prawem, na podstawie ustawy o PIT pracodawca nalicza pracownikom zryczałtowany przychód w wysokości 250 zł miesięcznie. Ale skarbówka stoi na stanowisku, że ryczałt nie obejmuje zwrotów kosztów doładowania samochodów w prywatnych domach pracowników. I opodatkowała 250-złotowy przychód.  

Czy zatem firmy i przedsiębiorstwa w naszym kraju będą chciały inwestować w ekologiczne środki transportu, skoro US zamierza z tego tytułu generować obciążenia fiskalne?

Jeśli pracodawca udostępnia ekologiczne pojazdy i płaci pracownikom za prąd je zasilający, na pewno możemy uznać, że jest to promocja elektromobilności, którą państwo przecież chce wspierać, wdrażać i upowszechniać. Ale nie może być tak, że jednocześnie organy tego państwa domagają się od tych samych przedsiębiorców zapłaty za ekologiczne wsparcie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr