tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ferrari 458 Italia. Czeska policja ma na wyposaeniu naprawd szybki samochd. Ju nie uciekniesz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ferrari 458 Italia. Czeska policja ma na wyposaeniu naprawd szybki samochd. Ju nie uciekniesz

Autor: Andrzej Sitek 2024.06.13, 11:15 Drukuj

W ostatni weekend policja z Jesenika wspierana przez funkcjonariuszy z Działu Nadzoru Specjalnego wyposażonych w służbowe… ferrari przeprowadzała intensywne kontrole. Skontrolowano ponad 400 pojazdów, w tym wielu motocyklistów z Polski.  

Na Przełęczy Czerwenohorskiej w Jesenikach, czyli górskiej, bardzo krętej trasie, kierowca seata cupry pędził z prędkością 152 km/h, co znacznie przekracza dozwolone 90 km/h. Przebudowana w zeszłym roku trasa Jesenik - Szumperk, znana ze swoich malowniczych serpentyn i długich prostych podjazdów, przyciąga licznych motocyklistów oraz właścicieli szybkich samochodów. Trasa, choć urzekająca, jest jednocześnie niebezpieczna, co niestety potwierdza liczba wypadków. To dlatego lokalna policja wzmaga kontrole na tym odcinku. Stróżom prawa pomagają w pracy helikoptery, ale mają także bardzo szybki samochód.

NAS Analytics TAG

W miniony weekend policja z Jesenika wspierana przez funkcjonariuszy z Działu Nadzoru Specjalnego wyposażonych w służbowe… ferrari, a także BMW, przeprowadzała intensywne kontrole. W sobotę i niedzielę skontrolowano ponad 400 pojazdów. Aż 92 kierowców zostało ukaranych mandatami na łączną kwotę ponad 95 tysięcy koron, co odpowiada prawie 20 tysiącom złotych. W 72 przypadkach karano motocyklistów, głównie za nadmierną prędkość oraz nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Często rejestracje ich jednośladów były zasłaniane różnymi przedmiotami, co miało utrudnić identyfikację.

Polscy kierowcy przyłapani na wykroczeniach musieli natychmiast wpłacać kaucje na poczet przyszłych kar. Łącznie zapłacili 45 tysięcy koron (około 23 tysiące złotych). W przypadku wspomnianego kierowcy seata cupry, który ustanowił rekord prędkości, próba ucieczki na leśną drogę zakończyła się niepowodzeniem. Mężczyzna został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu grzywna do 25 tysięcy koron oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od sześciu do osiemnastu miesięcy.

Dostać mandat to nic miłego, z drugiej strony… Jak często jesteś zatrzymywany przez stróżów prawa w ferrari? Skąd w ogóle model Ferrari 458 Italia w formacji policyjnej? Otóż jest to supersamochód, który został przejęty w ramach jednego z postępowań, czyli po prostu scheda po przestępcach. Samochód wyprodukowano w 2011 roku. Kiedy w 2022 roku auto zostało zaadoptowane przez czeską policję, miało przejechane zaledwie 2 tysiące kilometrów i było w idealnym stanie.

Nietypowy radiowóz wyposażony jest w silnik V8 o pojemności 4,5 l i może rozpędzić się do 326 km/h. Zaadoptowanie tego egzemplarza Ferrari 458 Italia do służby w policji kosztowało mniej niż zakup nowej Skody. Ciekawe jak wypadają koszty utrzymania?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr