tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fabryka Mistrzów od dwóch lat edukuje dzieci wspólnie z PKN ORLEN. Podsumowanie sezonu 2022
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fabryka Mistrzów od dwóch lat edukuje dzieci wspólnie z PKN ORLEN. Podsumowanie sezonu 2022

Autor: Informacja prasowa 2022.09.20, 12:39 Drukuj

Na bezpieczeństwo na drogach składa się wiele czynników, ale przede wszystkim edukacja. Edukujemy dorosłych, gdy biorą udział w kursach na prawo jazdy, edukujemy dzieci, które robią kartę rowerową. A co z resztą dzieci? Skąd u dzieci biorą się dobre nawyki i skąd czerpać mają wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Najczęściej nauczycielem są rodzice, ale czy rzeczywiście rodzice potrafią taką wiedzę elementarną dzieciom przekazać i uzasadnić? Nie zawsze.

- Przykład dziewczynki jadącej rowerem z kaskiem przewieszonym przez kierownicę jest dość znamienny. Zapytałam ją: dlaczego masz kask na kierownicy?
Odpowiedziała: - Mama kazała mi zabrać kask. No właśnie, mama kazała, to wzięła ale po co? Często rodzie nie mają czasu, a czasem również wiedzy lub cierpliwości, żeby takie elementarne rzeczy dzieciom wytłumaczyć. Bo przecież "zabierz kask" dla rodzica jest oczywiste, załóż na głowę - dla dziecka już niekoniecznie - mówi Marzena Chrostek założycielka Fabryki Mistrzów.

NAS Analytics TAG

Dlaczego PKN ORLEN zaangażował się w szkolenie dzieci i co dzięki temu się wydarzyło?

Fabryka Mistrzów to treningi motocyklowe dla dzieci, ale przede wszystkim lekcje bezpieczeństwa dla najmłodszych. Głównym założeniem jest, aby dzieci nauczyły się bezpiecznie poruszać na jednośladzie, ale podczas zajęć ogromny nacisk kładziony jest także na ich edukację w zakresie bezpieczeństwa. Każde dziecko podczas zajęć uczy się poruszania po wyznaczonym torze z punktami bezwzględnego zatrzymywania się. Po to, by potrafiło zareagować w ekstremalnej sytuacji w warunkach drogowych. Takie ćwiczenie pokazuje dzieciom, ze przy większej prędkości pojazd, którym się poruszają, nie zatrzyma się natychmiast w miejscu. I nie chodzi tu tylko o motocykl ale także o rower, hulajnogę, czy deskorolkę, którymi dzieci poruszają się na co dzień w przestrzeni publicznej.

To samo dotyczy tego kasku przewieszonego przez kierownicę roweru, "bo mama kazała". Bezpieczny strój jest podstawą, wiemy to myśląc o motocyklach. I tego przestrzega każdy odpowiedzialny i świadomy motocyklista. A co z rowerem, hulajnogą, czy deskorolką? Te pojazdy osiągają niejednokrotnie prędkość małych motocykli, więc bezpieczny strój również powinien być kluczowy.

W Fabryce Mistrzów na motocyklach trenują nawet 3-4 latki. Czy to rozsądne? Owszem, ponieważ treningi odbywają się na miękkiej, trawiastej nawierzchni, a motocykle mają regulowaną prędkość. Nauka jazdy na motocyklu w takich warunkach i pod okiem doświadczonych instruktorów jest bezpieczna, dlatego do edukacji motoryzacyjnej dzieci, jako sponsor główny dołączył dwa lata temu koncern PKN ORLEN.

Wszyscy wiemy, że bezpieczeństwo na polskich drogach stoi na  bardzo niskim poziomie, niezależnie od tego, czy poruszamy się motocyklem, samochodem, czy komunikacją miejską. Według założycielki Fabryki Mistrzów, Marzeny Chrostek, sposobem na wzrost bezpieczeństwa na drogach jest praca u podstaw, czyli nauka kultury motoryzacyjnej od najmłodszych lat. W krajach zachodnich to już niemal standard, natomiast w Polsce edukacja najmłodszych dopiero raczkuje i najczęściej ogranicza się do czystej teorii, kiedy dzieciom potrzebna jest praktyka.

I właśnie tak powstała inicjatywa stworzenia Fabryki Mistrzów, czyli miejsca w którym każde dziecko może rozpocząć swoją przygodę z motoryzacją. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci w wieku 5-12 lat. Jest to najlepszy czas na wypracowywanie bezpiecznych odruchów i wyobraźni motoryzacyjnej. W tym i poprzednim sezonie sponsorem głównym Fabryki Mistrzów był PKN ORLEN. Fabryka Mistrzów była obecna na ośmiu dużych imprezach rodzinnych, gdzie podczas każdej z nich przeszkoliła około 80-100 dzieci, co daje niemal 800 przeszkolonych najmłodszych. Jest to 800 bezpiecznych, świadomych dzieci i użytkowników dróg.
Odwiedziliśmy Fabrykę Mistrzów. Zobacz, jak wygląda ta szkoła motocyklowa dla najmłodszych

Doświadczenia, które dzieci nabędą w trakcie zajęć motocyklowych z całą pewności sprawią że nasze polskie drogi będą bezpieczniejsze i zostaną zasilone przez świadomych kierowców, którzy będą bezpiecznie jeździć zarówno po drodze, jak i po torze.

Cieszy nas fakt, że w edukację najmłodszych włączył się sponsor główny PKN ORLEN. Dzięki takiemu wsparciu możliwe było dotarcie do większej ilości dzieci. Mamy nadzieję, że tego typu kampanii będzie więcej w kolejnych latach. Cieszymy się, że nasza inicjatywa cieszy się tak dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców. Mamy nadzieją, że wywiążemy się z próśb i zapytań i odwiedzimy w przyszłości inne miasta. Zapraszamy wszystkie dzieci i dziękujemy za wsparcie PKN ORLEN.

Wszelkie informacje dotyczące treningów i dat eventów znajdziecie na Facebooku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę