tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fabryczna skrzynia z silnikiem Indiana z lat 40 otwarta po raz pierwszy [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fabryczna skrzynia z silnikiem Indiana z lat 40 otwarta po raz pierwszy [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.07.04, 07:46 1 Drukuj

Jak otwiera się prawdziwą kapsułę czasu? Na pewno z ekscytacją i drżącymi rękami. Załoga jednego z amerykańskich muzeów motocykli miała przyjemność otworzyć fabrycznie zamkniętą skrzynię zawierającą silnik Indiana, wyprodukowany w latach 40 na potrzeby wysiłku wojennego. 

Na ogromnych połaciach USA wciąż czeka na odkrycie wiele motocyklowych skarbów. Zwykli obywatele w zakamarkach swoich garaży miewają pochowane artefakty o ogromnej wartości, nie tylko materialnej, ale przede wszystkim historycznej.

NAS Analytics TAG

W muzeum Wheels Through Time w Karolinie Północnej odbyła się niedawno nietypowa "ceremonia". Na wózku wjechała pewna drewniana skrzynia, na oko dosyć stara. Wiadomo, że pochodziła z fabryki motocykli Indian i powstała w latach 40, w czasie wzmożonej produkcji na potrzeby wojska. 

Symbole umieszczone na deskach nie mówiły wiele, poza określeniem masy całego elementu - 203 funty, czyli ok. 92 kg. Po zdjęciu pokryw oczom załogi muzeum ukazał się dorodny V-Twin, z fabrycznie zabezpieczonym gaźnikiem i wiązką przewodów elektrycznych. Element całkowicie nowy, tyle że prawie 80-letni. Włożony do motocykla, po krótkim przygotowaniu mógłby rozpocząć normalną pracę. 

Skąd wzięła się ta kapsuła czasu? Od lat 60 była w posiadaniu tylko jednego człowieka z Long Island. Przez ten niesamowicie długi czas nie uległ on pokusie, by otworzyć skrzynię, choć sam jest fanem i posiadaczem wielu motocykli. Co za determinacja! 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr