tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Enea Bastianini i Maverick Vinales w Red Bull KTM Tech3. Zawodnicy podpisali wieloletnie kontrakty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Enea Bastianini i Maverick Vinales w Red Bull KTM Tech3. Zawodnicy podpisali wieloletnie kontrakty

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.06.13, 10:24 Drukuj

Kolejne elementy transferowej układanki MotoGP zostały umieszczone na swoich miejscach. KTM ogłosił, że Maverick Vinales i Enea Bastianini będą startować w barwach zespołu Red Bull KTM Tech3. Zawodnicy podpisali wieloletnie kontrakty.

Choć Red Bull KTM Tech3 to zespół satelicki, to ma pełne fabryczne wsparcie, dlatego Vinales i Bestia pojadą na fabrycznych motocyklach KTM RC16. Już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że Vinales zamierza przejść do KTM po tym, jak ogłosił, że nie zostanie w Noale.

NAS Analytics TAG

Enea Bastianini z kolei milczał na temat swoich planów i nie było żadnych doniesień w tej kwestii. Bestia przegrał z Marquezem i Martinem wyścig o fabryczny motocykl Ducati. Kto wie, czy sprawy nie potoczyłyby się inaczej gdyby nie fatalny sezon 2023, który obfitował w wypadki i kontuzje. Bastianini jest obecny w MotoGP już od 10 lat i zaczynał w Red Bull Rookies Cup.

- Z przyjemnością ogłaszamy, że Enea i Maverick będą z nami w przyszłym roku i wracamy do marki KTM. Nie możemy zapomnieć, że nasze pierwsze zwycięstwa w MotoGP były właśnie w pomarańczowych barwach. Jesteśmy dumni, że dwaj utalentowani zawodnicy zdecydowali się jechać na naszych motocyklach. To pokazuje, że podążaliśmy właściwą drogą i nasza technologia może walczyć na czele mistrzostw. Chcemy podziękować Pierer Mobility AG za jakość udzielonego nam wsparcia. Nasza współpraca osiągnęła w tym roku najwyższy poziom i jestem przekonany, że będzie się dalej rozwijać. Chcemy też podziękować marce Red Bull za jej poświęcenie dla nas. Jesteśmy zmotywowani do zwyciężania i dlatego Enea i Maverick dołączyli do programu - powiedział Nicolas Goyon, manager Tech3 Racing MotoGP Team.

- Jesteśmy szczęśliwi, że Enea i Maverick dołączą do naszego projektu MotoGP i damy im pełne wsparcie fabryczne, żeby mogli realizować swoje cele i osiągnąć maksymalną wydajność. To oczywiste, że mówimy o dwóch spośród najszybszych zawodników na świecie i to ogromny komplement, że zaufali nam oraz naszemu programowi, który stworzyliśmy z Red Bull KTM Tech3. Nazwa zespołu na rok 2025 mówi wszystko - nadszedł czas na ponowne wzmocnienie marki KTM i nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego sposobu na wzmocnienie wartości marki niż występ Enei i Mavericka w pomarańczowych barwach Red Bull. Teraz skupmy się na reszcie sezonu 2024 i później będziemy czekać na nowy start w przyszły rok - dodał Pit Beirer, dyrektor sportowy KTM.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr