tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: wyniki trzeciej rundy. Słodko-gorzki występ zawodników Metzelera w GP Włoch [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.06.27, 12:59 Drukuj

Trzecia runda Mistrzostw Świata EnduroGP odbyła się w Carpineti, małej wiosce kilka kilometrów od Reggio Emilia. W weekend panowały tam wysokie temperatury, które jednak nie odstraszyły ponad 20 000 fanów wspierających dopingiem swoich faworytów.

Trasa w kształcie ósemki zawierała cztery bardzo zdradliwe i techniczne testy specjalne, które należało zaliczyć na każdym z trzech okrążeń, a które wystawiły na próbę wszystkich czołowych zawodników. Wyścig obejmował Super Test, a następnie test Enduro, na końcu którego zaplanowano postój w padoku, a następnie po wznowieniu wyścigu zawodnicy mierzyli się z niezwykle podstępnym testem crossowym na twardej i zakurzonej nawierzchni, aby finalnie dotrzeć do bardzo trudnego testu Extreme.

W EnduroGP oraz E2 Josep Garcia wygrał pierwszego dnia zawodów przed Wilem Ruprechtem. Zawodnik KTM miał wytrzymałość i prędkość i wszystko wskazywało, że jego rywal będzie miał trudny orzech do zgryzienia. Niestety drugiego dnia Garcia rozbił się najpierw w teście crossowym, a następnie po udzieleniu podmocy medycznej także w teście Enduro i ukończył wyścig na 16 pozycji. Zwyciężył Ruprecht, który po GP Włoch zajmuje pozycję lidera zarówno w klasie EnduroGP, jak i klasie E2.

Andrea Verona w EnduroGP zajął trzecie i drugie miejsce, pokazując determinację przed swoimi kibicami. Natomiast całkowicie zdominował klasę E1 wygrywając oba wyścigi. W tej klasie zresztą Metzeler świętował hat-tricka zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu z Thomasem Oldratim i Danielem Milnerem na drugim i trzecim stopniu podium.

W klasie E2 Nathan Watson zajął trzecie i drugie miejsce, a Steve Holcombe pierwszego dnia finiszował piąty, niestety drugiego dnia wycofał się, gdy odnowiona dzień wcześniej kontuzja ramienia dała mu się we znaki.

W klasie E3 wielkim nieobecnym był Davide Guarneri, który pauzuje z powodu kontuzji. Do rywalizacji, po operacji lewej ręki, wrócił natomiast Brad Freeman, który jednak nie jest jeszcze w najlepszej formie (9-4). Spśród zawodników Metzelera najlepiej poszło Mikaelowi Perssonowi, który w Carpineti wygrał oba dni rywalizacji i objął prowadzenie w klasyfikacji sezonu.

Zespoły i zawodnicy przeniosą się teraz do Coimbry w Portugalii, aby w przyszły weekend, 2 i 3 lipca powalczyć o punkty w czwartym GP tego sezonu.

Klasyfikacja generalna klasy EnduroGP (po 3 rundach)