tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: wyniki pierwszej rundy. Zawodnicy Metzelera otwieraj sezon miejscami na podium [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

EnduroGP: wyniki pierwszej rundy. Zawodnicy Metzelera otwieraj sezon miejscami na podium [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.05.09, 13:11 Drukuj

Lalìn, mała hiszpańska wioska położona kilka kilometrów od Santiago de Compostela, była gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Świata FIM EnduroGP 2022. Pierwsza z siedmiu zaplanowanych na bieżący sezon imprez odbyła się przy typowo wiosenej pogodzie, a zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle wynoszące łącznie 75 kilometrów.

Organizatorzy, Motoclub Movete, zaprojektowali na tę okazję bardzo techniczny tor, rozpoczynający się ekstremalnym testem w centrum Lalìn, szczególnie trudnym ze względu na liczne kamienie. Następnie był bardzo szybki Cross Test zlokalizowany na mieszanym terenie z trawą, ziemią i piaskiem oraz Enduro Test na bardziej miękkim terenie w lesie.

NAS Analytics TAG

W EnduroGP Andrea Verona po raz pierwszy w swojej karierze wygrał pierwszego dnia wyścigów, pokonując w ostatnim specjalnym teście wielokrotnego mistrza świata Steve'a Holcombe'a i ustanawiając niesamowity czas. Następnego dnia z kolei triumfował Josep Garcia, który jechał na prowadzeniu od drugiego odcinka specjalnego do ostatniego. Steve Holcombe był drugi pierwszego dnia, a Brad Freeman trzeci drugiego.

Wspierany przez Metzeler Andrea Verona dosłownie zdominował klasę E1, wygrywając oba dni rywalizacji w Lalin. Thomas Oldrati również zaliczył dwa doskonałe dni ścigania, zdobywając zasłużenie dwa drugie miejsca w klasie E1.

W klasie E2 Josep Garcia prowadzi w klasyfikacji dzięki wynikowi 3-1. Steve Holcombe po świetnym wyniku w dniu otwarcia nie był w stanie zebrać wielu punktów drugiego dnia.

Brad Freeman okazał się absolutnym dominatorem klasy E3 dwukrotnie zajmując pierwsze miejsce i rozpoczynając sezon z przytupem. Z kolei Davide Guarneri dwukrotnie wspiął się na drugi stopień podium.

W klasie Junior najlepszymi zawodnikami wyposażonymi w opony Metzeler MCE 6 Days Extreme byli Roni Kytonen i Jed Etchells. Kytonen zdobył dwa drugie miejsca w mocno obsadzonej klasie juniorów, podczas gdy Etchells zdobył dwa trzecie miejsca. Z kolei ze zwycięstwem i drugim miejscem na koncie liderem klasy Youth został Harry Edmondson.

Druga runda Mistrzostw Świata EnduroGP odbędzie się już w przyszły weekend 14 i 15 maja w Péso da Regua w Portugalii.

Klasyfikacja generalna klasy EnduroGP

1. Andrea Verona 37
2. Josep Garcia 33
3. Wil Ruprecht 28
4. Brad Freeman 22
5. Hamish MacDonald 21
6. Nathan Watson 20
7. Steve Holcombe 19
8. Thomas Oldrati 19
9. Davide Guarneri 12
10. Daniel Milner 11
11. Alex Salvini 8
12. Matteo Cavallo 7
13. Matteo Pavoni 7
14. Theophile Espinasse 6
15. Mikael Persson 4
16. Daniel McCanney 3
17. Antoine Magain 3
18. Marc Soria 1
19. Hugo Blanjoue 1

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr