tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczne skutery Barton: jak zadba o elektryka zim
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczne skutery Barton: jak zadba o elektryka zim

Autor: Informacja prasowa 2022.11.30, 09:58 1 Drukuj

Na całym świecie przybywa pojazdów elektrycznych, nie inaczej jest w naszym kraju. Są one alternatywą dla silników na paliwa stałe. Znacznie obniżają koszt przejechania każdego kilometra i nie zakłócają spokoju naszych sąsiadów. By jednak służyły nam jak najdłużej, musimy pamiętać o odpowiedniej eksploatacji. Czy robisz to dobrze?

Koniec sezonu? Nie zapomnij o baterii

NAS Analytics TAG

Dla większości motocyklistów wraz z pierwszymi przymrozkami sezon dobiegł końca. Przerzuciliśmy się na cztery kółka lub wybraliśmy komunikację miejską. Musimy pamiętać jednak o naszych jednośladach, które tak dzielnie nam służyły podczas sezonu. Dzięki przestrzeganiu kilku zasad, wiosną unikniemy przykrych niespodzianek związanych z niemożliwością uruchomienia naszych jednośladów. Wszystkie motocykle i motorowery wyposażone są w akumulatory, o które musimy szczególnie dbać podczas zimowania. Skupmy się jednak na pojazdach w 100% elektrycznych, bo w tym przypadku bateria jest bardzo ważna, a jej ewentualna wymiana może wiązać się ze sporymi kosztami.

Przeczytaj, zapamiętaj, stosuj te zasady

Barton w swojej ofercie posiada kilka pojazdów elektrycznych i są to: Barton Energy, Barton Energy 2.0, Barton E-max, Barton E-max Li-ion, Barton E-max One, Barton Tres, Barton Quatro.

Podczas zimowania tych pojazdów, ale i sporadycznego używania należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach:

- stosuj oryginalną ładowarkę dołączoną do skutera. Ładowarka musi być ustawiona na odpowiednie napięcie,
- kiedy akumulator będzie naładowany należy go odłączyć od prądu. Nie dopuść do przeładowania akumulatora. Szczególnie wrażliwe są na to baterie Li-on,
- przechowuj skuter w dodatnich temperaturach. Jeśli to niemożliwe, to zadbaj przynajmniej o akumulatory. Idealną temperaturą jest temperatura pokojowa, minimalna to 15°C,
- nie podłączaj skutera do ładowania bezpośrednio po jeździe. Daj mu ostygnąć,
- nie pozwól, aby bateria została całkowicie rozładowana, a jeżeli taka sytuacja się wydarzy zadbaj o jak najszybsze naładowanie baterii,
- jeżeli skuter będzie nieużywany przez dłuższy czas, np. zimą - naładuj go do pełna i co 2 tygodnie sprawdzaj, czy nie trzeba go naładować.

Jeśli powyższe punkty zostaną wdrożone, wiosną bez problemów będziecie cieszyć się z jazdy swoimi jednośladami. W razie potrzeby zakupu nowego akumulatora odsyłamy na naszą stronę www.morettiparts.pl.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr