tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elblskie zakrty mierci do wyprostowania. Motocyklici zaskoczeni
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elblskie zakrty mierci do wyprostowania. Motocyklici zaskoczeni

Autor: Rafa Raff Betnarski 2018.02.08, 18:27 5 Drukuj

Ulubiona przez motocyklistów droga Elbląg-Jegłownik, fragment DK22, zostanie gruntownie przebudowana. Na odcinku tym, zwanym "zakrętami śmierci", wyjątkowo często dochodzi do niebezpiecznych wypadków.

Droga krajowa nr 22, biegnąca z Kostrzyna nad Odrą do Elbląga, to popularny szlak tranzytowy do obwodu kaliningradzkiego. Jeździ tędy bardzo dużo ciężarówek, choć wiele fragmentów drogi nie jest przystosowana do tak dużego obciążenia i natężenia ruchu.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Odcinek Jegłownik-Elbląg jest dodatkowo bardzo kręty, co stwarza zagrożenie podczas dużego natężenia ruchu. Efektem jest znacznie wyższa od średniej liczba wypadków na tym odcinku. Z tego powodu fragment tej drogi nazwano "zakrętami śmierci".

Liczne zakręty przyciągają jednak elbląskich motocyklistów, którzy w słoneczne dni chętnie korzystają z dobrodziejstw takiego przebiegu drogi. Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się przebudować wspomniany fragment. W planach jest między innymi poszerzenie pasów ruchu, wyprostowanie szczególnie niebezpiecznych zakrętów i zwiększenie nośności.

Plany wywołały zaniepokojenie wśród społeczności lokalnych motocyklistów. Będzie wprawdzie bezpieczniej, ale stracą oni jedno z niewielu miejsc, gdzie można porządnie powinklować.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr