tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elastyczny zbiornik. Nowy patent BMW kolejnym krokiem w stron hybrydy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elastyczny zbiornik. Nowy patent BMW kolejnym krokiem w stron hybrydy

Autor: Raff 2019.07.01, 00:02 Drukuj

BMW pracuje nad kolejnym rozwiązaniem dla motocykla hybrydowego. Tym razem będzie to elastyczny zbiornik paliwa, który odda część zajmowanej przestrzeni bateriom.

Pod koniec lutego pisaliśmy o pracach BMW nad hybrydową wersją modelu R1200 GS. Chodziło wówczas o rodzaj przekładni łączącej dwa źródła napędu motocykla - elektryczne i spalinowe. Teraz pojawił się kolejny patent związany z tą technologią - elastyczny zbiornik paliwa.

NAS Analytics TAG

Choć brzmi to dość dziwnie, trzeba pamiętać, że bak zajmuje w przedniej części motocykla znaczną objętość. Z drugiej strony objętość ta w warunkach miejskich nie jest potrzebna - dostępność paliwa jest w zasadzie nieograniczona.

Pomysł BMW opiera się właśnie na tym założeniu - w warunkach miejskich, gdzie pojemność zbiornika paliwa nie jest sprawą kluczową, mógłby on oddać część zajmowanego miejsca baterii wspomagającej silnik elektryczny hybrydy. Kiedy użytkownik potrzebowałby maksymalnej pojemności zbiornika, baterię można by usunąć.

Rozwiązanie takie umożliwiałaby właśnie elastyczna konstrukcja dolnej części zbiornika. Jak twierdzą dziennikarze włoskiego magazynu Motociclismo, rozwiązanie takie mogłoby znaleźć się już w przyszłorocznych modelach R1250 GS.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia

B b-bmw-brevetto-moto-ibrida-2-38255 18060

Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr