tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dziewicioletni Lorenzo Somaschini nie przey po wypadku na torze Interlagos w São Paulo w Brazylii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dziewicioletni Lorenzo Somaschini nie przey po wypadku na torze Interlagos w São Paulo w Brazylii

Autor: Andrzej Sitek 2024.06.20, 12:34 Drukuj

Zaledwie 9-letni motocyklista z Argentyny zmarł po wypadku podczas sesji treningowej na torze Interlagos w São Paulo w Brazylii.

W zeszły piątek (14.06) Lorenzo Somaschini brał udział w pierwszym treningu Jr Cup i upadł podczas pokonywania zakrętu. Młody zawodnik został natychmiast opatrzony przez lekarzy już na miejscu zdarzenia — poinformował w oświadczeniu organizator wyścigu SuperBike Brasil. Według organizatorów stan Somaschiniego początkowo był stabilny. Argentyńczyk został przetransportowany do Hospital Geral de Pedreira, a następnie do Albert Einstein Hospital, ale w trakcie leczenia na oddziale intensywnej terapii 9-latek zmarł. Zgon nastąpił w poniedziałek wieczorem.

NAS Analytics TAG

"Cały zespół SuperBike Brasil jest zasmucony tym wydarzeniem i składa szczere kondolencje całej rodzinie i przyjaciołom Lorenzo" — napisali w oświadczeniu organizatorzy SuperBike Brasil.

Według trenera zmarłego chłopca, Diego Pierluigi, do wypadku doszło na Pinheirinho, czyli najwolniejszym zakręcie słynnego toru Formuły 1. Somaschini jechał w tym czasie z prędkością zaledwie 40 kilometrów na godzinę. "Upadek wydawał się niegroźny, ale Lolo uderzył głową w takiej pozycji, która spowodowała uszkodzenie podstawy czaszki" — dodał Pierluigi.

Somaschini, znany jako "Lolo", jeździł z numerem 99 w hołdzie dla swojego idola, trzykrotnego mistrza Hiszpanii MotoGP, Jorge Lorenzo. 9-latek zadebiutował w formule wyścigowej zaledwie dwa miesiące temu. "Moje serce pęka, ponieważ byłem jego idolem i nosił mój numer" — napisał Lorenzo na Instagramie. "Niestety, motocykle mogą dać nam wszystko, ale mogą też wszystko odebrać. W każdej chwili... Bardzo mocno ściskam jego rodzinę. RIP 'Lolo'" — zakończył hiszpański mistrz.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr