tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dunlop wprowadza na rynek opon Qualifier Core. Cel? Hipersportowe osigi w zasigu kadego motocyklisty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dunlop wprowadza na rynek opon Qualifier Core. Cel? Hipersportowe osigi w zasigu kadego motocyklisty

Autor: Andrzej Sitek 2022.01.26, 10:01 1 Drukuj

Pod koniec zeszłego roku poznaliśmy szczegóły na temat nowej opony RoadsterSmart IV, która w ofercie brytyjskiej marki jest najbardziej wszechstronną oponą sportowo-turystyczną. Ale to nie koniec nowości, bo Dunlop właśnie przedstawił najnowszej model ze swojej gamy opon hipersportowych.

To Qualifier Core, czyli opona zapewniająca optymalne osiągi w motocyklach sportowych klasy podstawowej i średniej. Tym samym nowy model dołącza do rodziny opon hipersportowych Dunlopa, obok produktów klasy premium SportSmart TT i SportSmart Mk3.

NAS Analytics TAG

Tym razem Dunlop postarał się, aby jego nowa opona uwypukliła sportowe cechy marki i a jednocześnie zapewniała atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Qualifier Core będzie dostępny dla motocykli typu naked bike, roadsterów, maszyn sportowych średniej wielkości, klasycznych motocykli sportowych i modeli sportowo-turystycznych.

W nowej oponie Qualifier Core uwzględniono wiodące technologie Dunlopa. To m.in. Dynamic Front Formula (DFF), Carcass Tension Control System (CTCS) oraz konstrukcja Jointless Belt (JLB) zapewniająca lepsze prowadzenie i stabilność.

Z kolei innowacje w mieszance obejmują wysoki procent krzemionki, która poprawia przyczepność na mokrych i zimnych nawierzchniach. Dzięki technologii HCT (Heat Control Technology), różne rodzaje mieszanek są łączone w celu zapewnienia równomiernego zużycia przez cały okres eksploatacji opony, co stanowi wartość dodaną w zakresie ciągłości osiągów.

Warto jeszcze wspomnieć, że wzór bieżnika został zainspirowany oponą SportSmart pierwszej generacji Dunlopa i pomaga zapewnić optymalną sztywność i równomierne zużycie. Dodatkowo, kąty i ułożenie lameli zapewniają lepsze osiągi na mokrej nawierzchni w porównaniu do poprzednika, modelu Qualifier II.

Luca Davide Andreoni, który piastuje funkcję dyrektora ds. marketingu w Dunlop Europe, stwierdził: "Podobnie jak inne produkty z rodziny opon hipersportowych Dunlop, Qualifier CORE oferuje dynamiczne prowadzenie i doskonałe sprzężenie zwrotne. Dzięki temu kierowcy mogą maksymalnie wykorzystać osiągi swojego motocykla niezależnie od tego, czy jest to naked, sportowy motocykl, sport tourer czy roadster."

"Opracowaliśmy nową oponę w oparciu o filozofię "przystępnych osiągów", aby wydestylować cechy naszych wiodących w klasie opon sportowych SportSmart TT i SportSmart Mk3 w przystępniejsze rozwiązanie dla oszczędnych kierowców." - dodał Andreoni.

Model Qualifier Core będzie początkowo sprzedawany w trzech popularnych rozmiarach: 120/70ZR17 (przód), 160/60ZR17 (tył) i 180/55ZR17 (tył). Dodatkowy rozmiar przedniej opony (120/60ZR17) i trzy nowe rozmiary tylnej opony (190/50ZR17, 190/55ZR17 i 200/50ZR17) zostaną wprowadzone na rynek nieco później.

 
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr