tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dunlop wprowadza D429 - nową oponę opracowaną specjalnie dla Harleya-Davidsona

Dunlop wprowadza D429 - nową oponę opracowaną specjalnie dla Harleya-Davidsona

Autor: Informacja prasowa 2018.06.14, 10:17 Drukuj

Wieloletnia współpraca Dunlop i Harleya-Davidsona wchodzi w tym roku w nowy etap. Amerykański producent ogłosił, że w roku modelowym 2018 seria motocykli Fat Bob i Fat Bob S będzie fabrycznie wyposażona w nowe opony Dunlop D429.

Nowy produkt brytyjskiej marki, opracowany w ścisłej współpracy z Harleyem-Davidsonem, wyróżnia się agresywną, krosową rzeźbą bieżnika. Jego kształt dopasowano do nowych ram Harley-Davidson Softail, które umożliwiają dynamiczną jazdę na wcześniej niespotykanym poziomie w legendarnych, amerykańskich motocyklach z silnikiem V2.

Dmitri Talboom, Product Manager Dunlop Motorcycle Europe, wyjaśnia znaczenie indywidualnie przygotowanej opony:

Fat Bob napędzany jest silnikiem o pojemności 1,8 litra, generującym duży moment obrotowy przy niskich obrotach. Stawia to bardzo określone wymagania oponom, dlatego D429 posiada komputerowo zoptymalizowany profil bieżnika, który wzmacnia trwałość i ułatwia jego równomierne zużycie.

Wprowadzenie D429 to kontynuacja współpracy obu marek, która rozpoczęła się 37 lat temu, kiedy Dunlop został wybrany na dostawcę opon dla modelu Sportster. W ubiegłym roku brytyjska marka świętowała dostarczenie dziesięciu milionów opon na wyposażenie fabryczne motocykli Harley-Davidson.

D429 posiada oznaczenie Harley-Davidson/Dunlop na ścianie bocznej i jest dostępna w Europie za pośrednictwem zarówno dealerów Harley-Davidson, jak i sieci sprzedaży opon motocyklowych brytyjskiej marki.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę