tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Scrambler Desert Sled - pierwszy piach!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Ducati Scrambler Desert Sled - pierwszy piach!

Autor: Lovtza 2017.01.19, 16:11 Drukuj

Cały dzień na pustyni dla wielu wydawać się może czymś mało pożądanym, ale sprawy przybierają zupełnie inny obrót gdy na pustynne szlaki ruszasz nowym Scramblerem Desert Sled. Choć wygląda podobnie jak starsze rodzeństwo jest zupełnie nowym motocyklem. Dość powiedzieć, że nowa elementy to: rama, widelec, wahacz, amortyzator, przednie koło, kanapa, część osprzętu i mnóstwo detali. Z uwagi na wzmocnienia ramy, wydłużenie wahacza i zastosowanie o wiele masywniejszego widelca motocykl jest cięższy aż o 20 kilogramów od swojego standardowego (o ile którykolwiek ze Scramblerów w ofercie można określić jako standardowy…). Ma też większy rozstaw osi, zupełnie inną pozycję za sterami, solidny prześwit. 19 calowa obręcz z przodu i przygotowane dla tego modelu opony pasują optycznie i jak się potem okazało - robią też bardzo dobrą robotę. No właśnie, jak to jeździ?

Powiem w skrócie, że przede wszystkim siedzi się na tym bardzo dobrze. W przypadku kierowców o moim wzroście wyższy Desert Sled wydaje się być genialnym rozwiązaniem. Pozycja za kierownicą jest odprężona i bardzo wygodna. Kierownica jest na tyle wysoko, że nawet jazda w terenie na stojąco nie jest żadną ekwilibrystyką.

NAS Analytics TAG

Z uwagi na napęd identyczny jak w poprzednich Scramblerach wrażenia w odniesieniu do dynamiki są również podobne. Tym co wyróżnia prezentowaną maszynę poza wyższym komfortem, to o wiele lepsze charakterystyki w terenie. Motocykl jest stabilny, przewidywalny, nie męczy. To oczywiście nie jest wyczynowe enduro, ale nie straszne mu najgorsze nawet szutry i dziury. Myślę sobie, że Scrambler powinien tak wyglądać w chwili gdy został wprowadzony na rynek. 

Wnioski? To najlepszy Scrambler jaki wyjechał z fabryki w Bolonii. Desert Sled stanowi kompletny pakiet i nie tylko przybiera pozę maszyny zdolnej do jazdy w terenie, ale rzeczywiście nią jest. Maszyna bardzo przypadła mi do gustu i choć ciągle czuję w zębach piach, to dzień za starami Scramblera określić muszę jako wyjątkowo udany. Pełny raport już wkrótce na Ścigacz.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr