tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati 1199 Panigale na czterech koach, czyli quad od ATV Swap Garage na bazie Yamaha Raptor
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati 1199 Panigale na czterech koach, czyli quad od ATV Swap Garage na bazie Yamaha Raptor

Autor: Redakcja 2021.06.07, 16:49 1 Drukuj

Gdyby Andrea Doviziozo kończąc współpracę z Ducati, poprosił o wyjątkowy prazent jakim mógłby być quad z silnikiem Panigale 1199, którym to mógłby jeździć po swoim rodzinnym miasteczku Forlimpopoli. To Davide Tardozzi już dzwoniłby do Częstochowy i bynajmniej nie po to, żeby pomodlić się o zmianę decyzji swojego zawodnika, a raczej żeby złożyć zamówienie w ATV Swap Garage na właśnie taką maszynę. 

Niezwykły projekt, prawdopodobnie jedyny zbudowany na świecie Raptor z silnikiem Ducati panigale 1199.  Oczywiście nie obyło się, jak zawsze, bez telefonu do chłopaków, żeby dopytać o szczegóły techniczne. Wiem, że nie jest to pierwszy quad z silnikiem Ducati jaki zbudowali. Wcześniej było to 1299 teraz 1199. Przetarte szlaki ułatwiają pracę, ale nie oszukujmy się, tam nic nie pasuje na zasadzie plug&play. Zbudowanie takiego pojazdu, nawet zakładając, że posiadamy na stanie wszystkie potrzebne części, zajmuje 350 roboczo godzin. Podjęcie rękawicy i porwanie się na takie zadanie, to dla ATV Swap Garage udowodnienie, że można być numerem jeden na świecie, jeżeli tylko uwierzymy we własne umiejętności i będziemy robili swoją pracę na najwyższym poziomie. Nie ma tu miejsca na kompromisy.

NAS Analytics TAG

Projekt komputerowy i druk 3D jest bardzo pomocny, ale nie zastąpi testów praktycznych z jakimi musi się zmierzyć taki quad przy niekiedy wymagającej eksploatacji. Największe wyzwanie tego projektu, poza umieszceniem samego silnika L2 w ramie raptora? Na pewno dolot powietrza, cały airbox oraz mocowanie wtryskiwaczy i przepustnic. Tam nie ma na nic miejsca. Jak opowiadał mi Marcin: konstrukcja dolotu i układu wydechowego jest autorską produkcją Marcina i Tomka. Nowy, bardziej wydajny układ chłodzenia, to też ważny czynnik. Przecież ten silnik nigdy nie był planowany do montażu gdziekolwiek indziej poza ramą motocyklową.

Cała elektronika jest oryginalna i pochodzi z Ducati Panigale z 2014 roku. Raptor jest bardzo popularnym quadem, produkowanym od wielu lat bez większych zmian. Zatem firmy, produkujące akcesoryjne elementy tego pojazdu, mają bogatą ofertę produktów o różnym stopniu zaawansowania. W tym projekcie wszystko jest z górnej półki. Nie można oszczędzać, gdy w grę wchodzi przeniesienie tak dużej mocy na koła. O rozpędzanie nie musicie się martwić, natomiast jak skutecznie zatrzymać tego potworka? Pompa hamulcowa Brembo, przewody w stalowym oplocie, dobre klocki i oryginalne zaciski Yamaha. Ten zestaw sprawdza się bezbłędnie.

Quad jest niski i szeroki. To nie jest maszyna w teren. Jego naturalnym środowiskiem jest asfaltowa droga. Miasto? Proszę bardzo. Masz pewność, że każdy zwróci na Ciebie uwagę. Jeżeli lubisz pozostawać w cieniu, a twoim ukochanym pojazdem jest biały Passat, to raczej nie kupuj tego Raptora. Tak dobrze czytacie, ten quad jest do kupienia. Z tego co mi wiadomo to Dovi jeszcze go nie zadatkował...

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
01 Ducati 1199 Panigale Yamaha Raptor
NAS Analytics TAG
02 Ducati 1199 Panigale Quad
03 Ducati 1199 Panigale ATV
04 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage
05 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage Yamaha Raptor
06 Yamaha 1199 Panigale ATV Swap Garage
07 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage detale
08 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage naped
09 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage siodlo
10 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage z bliska
11 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage
12 Ducati 1199 Panigale ATV Swap Garage zegary
13 Ducati 1199 Panigale KTM ATV Swap Garage
... wicej zdj »
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr