tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Detektor martwego pola - zagrożenie dla motocyklistów w gęstym ruchu ulicznym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Detektor martwego pola - zagrożenie dla motocyklistów w gęstym ruchu ulicznym

Autor: Janusz Bębenek 2019.09.13, 16:49 Drukuj

Nowe technologie bezpieczeństwa przynoszą wiele korzyści, ale mają też jedną podstawową wadę - rozleniwiają kierowców, którzy poświęcają procesowi prowadzenia pojazdu coraz mniej uwagi. Okazuje się, że coraz popularniejsze detektory martwego pola w lusterkach samochodowych mogą być sporym zagrożeniem dla motocyklistów.

Poniższy przypadek został opisany na jednym z amerykańskich forów motocyklowych. Jadący skuterem kierowca został staranowany przez auto, które nagle zmieniło pas ruchu. Kierowca skutera nie przeciskał się nawet pomiędzy sznurami samochodów, po prostu jadące obok auto wykonało nagły i ostry manewr zmiany pasa, nie dając mu ani sekundy na reakcję. Na szczęście prędkość nie była duża i poza rozbitym skuterem oraz mocnymi zadrapaniami obyło się bez bez większych obrażeń.

NAS Analytics TAG

Kierowca auta powiedział później, że sensory w jego lusterku nie wskazały obecności innego pojazdu. Zapytany, czy spojrzał wcześniej przez ramię, odparł że nie - po co ma to robić, skoro ma sensory. Problem w tym, że urządzenia te mają spory problem z wykryciem obiektów poruszających się ze sporą różnicą prędkości w stosunku do auta, w którym pracują - takich właśnie jak jednoślady w ruchu miejskim.

Możemy się spodziewać, że sensory martwego pola staną się niedługo standardowym wyposażeniem wszystkich nowych aut i problem dla motocyklistów będzie narastał. Rozwój i powszechność kolejnych systemów są więc sporym wyzwaniem, o którym trzeba szeroko przypominać - nic nie zastąpi wytężonej uwagi kierowcy, a urządzenia mają go tylko wspomagać.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę