tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dan Hegarty zgin w czasie GP Makau
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dan Hegarty zgin w czasie GP Makau

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.20, 10:13 Drukuj

Wyścig GP Makau, rozgrywany w ciężkich warunkach pogodowych, zakończył się niestety tragicznie. W wypadku na jednym z łuków zginął utalentowany brytyjski kierowca Dan Hegarty.

Doroczne zawody na torze Guia Circuit w chińskim Makau przyciągają wielu utytułowanych zawodników z różnych klas wyścigowych, m.in. byłych uczestników cyklu World Superbike czy wyścigów ulicznych TT. Wczorajsza impreza, która odbywała się już po raz 51, stała pod znakiem ulewnego deszczu. Organizatorzy musieli czekać na krótkie okienko pogodowe, kiedy w miarę bezpiecznie można było wysłać zawodników na ten bardzo wymagający tor.

NAS Analytics TAG

Niestety bezpiecznie nie było. W połowie wyścigu, na zakręcie o nazwie Fisherman’s Bend, wypadkowi uległ 31-letni Brytyjczyk Dan Hegarty z teamu Top Gun Racing Honda. Kierowca zmarł w drodze do szpitala. Wyścig przerwano, lecz normalnie przeprowadzono ceremonię wręczenia nagród, która z oczywistych względów przebiegła w fatalnych nastrojach. Zajmujący pierwsze miejsce na podium Glenn Irwin powiedział wprost, że w tym wyścigu nie było zwycięzcy. Hegarty jest  pierwszą ofiarą śmiertelną GP Makau od sezonu 2012, kiedy zginął tam Portugalczyk Luis Carrera.

Dan Hegarty startował w GP Makau drugi raz, w ubiegłym sezonie zajął 16 pozycję. Startował w wyścigach ulicznych od 2011 roku, a w sezonie 2016 został zwycięzcą TT na wyspie Man w kategorii zawodników prywatnych. Dla teamu Top Gun Racing Honda to już druga tragedia w tym roku - w sierpniu w GP Ulsteru zginął drugi jego kierowca, Gavin Lupton.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr