tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2021. Trasa rajdu, zmiany w regulaminie, nowa kategoria
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2021. Trasa rajdu, zmiany w regulaminie, nowa kategoria

Autor: Raff 2020.10.04, 12:06 Drukuj

Rajd Dakar 2021 ponownie odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. Trasa będzie jednak zupełnie nowa, uczestnicy muszą także przygotować się na sporo zmian.

Dakar wystartuje 3 stycznia 2021 z Dżeddah. Jak zapewniają organizatorzy trasa została wytyczona zupełnie na nowo, ani jeden odcinek nie powtórzy się. Przyszłoroczny Dakar odbędzie się także według nowego regulaminu, który dla niektórych zawodników może okazać się sporym wyzwaniem.

NAS Analytics TAG

Najważniejszą zmianą będzie ta, że uczestnicy otrzymają roadbooki na 10 minut przed startem odcinka specjalnego. Umiejętność nawigacji okaże się zatem kluczowa. W czasie trwania rajdu, motocykliści będą mogli zużyć tylko 6 opon, zaś na niektórych odcinkach będzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h.

W przyszłorocznym Dakarze pojawi się także nowa klasa - Dakar Classic, przeznaczona dla pojazdów z poprzedniego stulecia. Możemy spodziewać się zatem pojazdów takich jak Renault 20, Lada Niva, Toyota Celica, Land Rover Defender, czy Porsche 959.

O tym, że każdy Dakar jest wielkim wyzwaniem i wiąże się z niebezpieczeństwem, najlepiej wie rafał Sonik, który mimo poważnego wypadku podczas edycji 2011, zdołał powrócić nie tylko do zdrowia, ale także do skutecznej rywalizacji.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr