tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czyżby koniec ery szeryfów? Jazda na suwak już obowiązuje!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czyżby koniec ery szeryfów? Jazda na suwak już obowiązuje!

Autor: Raff 2019.12.04, 16:09 4 Drukuj

Jazda na suwak, czyli obowiązek naprzemiennego redukowania ruchu z dwóch lub więcej pasów w jeden, obowiązuje od 3 grudnia. Czy przepis ten pomoże usunąć z dróg patologię w postaci samozwańczych szeryfów?

Dokładnie nie wiemy skąd wziął się w Polsce samozwańczy ruch drogowych szeryfów, ale mamy wrażenie że jest on nie tylko ogólnopolski, ale także dobrze zorganizowany. Właściwie wszędzie tam, gdzie dwa pasy redukują się do jednego, można znaleźć szeryfa, który za punkt honoru stawia sobie stworzenie kilometrowego korka, choć, gdyby nie on, najczęściej spokojnie można by zatoru uniknąć.

NAS Analytics TAG

Co ciekawe, ci sami szeryfowie, poza ojczyzną starannie ukrywają swoją przynależność do wspomnianej grupy, grzecznie posuwając się do przodu swoim pasem.

3 grudnia zaczęły obowiązywać w Polsce przepisy, w myśl których jazda na suwak staje się obowiązkiem, to znaczy kierowca jadący pasem, nazwijmy go "głównym", ma obowiązek wpuszczenia kierującego, który zamierza wjechać na ten "główny" pas, bo ten, którym jedzie kończy się. Pytanie tylko czy kierowcy będą stosować się do tej zasady.

Bo przecież tamowanie ruchu jest w Polsce niezgodne z prawem od lat, jest to wykroczenie, za które grozi mandat, a mimo tego cały czas trafiają się kierowcy, którzy z rozmysłem blokują lewy (lub prawy) pas ruchu, aby wszystkim było źle. Policja reaguje na takie występki sporadycznie. Jaką możemy mieć gwarancję, że na niezastosowanie się do suwaka ktokolwiek poniesie karę?

Raczej żadnej niestety, w każdym razie suwak obowiązuje od wtorku - pamiętajcie o tym podczas podróży po Polsce, wszystkim będzie wygodniej, a ruch stanie się płynniejszy.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę