tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czyste intencje, brudne spaliny. Cz radiowozw w Belgii nie moe peni suby w miastach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czyste intencje, brudne spaliny. Cz radiowozw w Belgii nie moe peni suby w miastach

Autor: Janusz Bbenek 2020.01.15, 12:51 3 Drukuj

Każda rewolucja prędzej czy później pożera przynajmniej część swoich autorów. Nowe normy emisji spalin, obowiązujące od 1 stycznia w kilku belgijskich miastach sprawiły, że radiowozy z silnikami diesla nie mogą pełnić służby w ich centrach. 

W centrach wielu europejskich miast ustanowiono strefy niskoemisyjne, do których wstęp mają wyłącznie pojazdy elektryczne oraz młode rocznikowo pojazdy z silnikami benzynowymi, spełniające aktualne normy. Kolejne zaostrzenie przepisów, które weszło w życie 1 stycznia 2020, przysporzyło nie lada kłopotów belgijskim policjantom w Brukseli, Antwerpii i Gandawie. 

NAS Analytics TAG

Jak podaje serwis autokult.pl, duża część użytkowanych przez nich radiowozów to napędzane silnikami diesla auta z lat 2001-2005. Są one w niezłym stanie i spokojnie mogą służyć dalej, nie mogą jednak w świetle nowych przepisów wjeżdżać do centrów miast. Jednocześnie belgijska policja nie ma pieniędzy na szybką wymianę floty starych diesli. Tym samym nie ma możliwości regularnego patrolowania niektórych obszarów. Władze tych miast zezwoliły na wjazd starych radiowozów do centrum wyłącznie na sygnale, w sytuacji wyższej konieczności. Zakrawa to jednak na spory absurd. 

Policjanci próbują opanować sytuację przenosząc radiowozy z dieslem w mniej zabudowane regiony kraju, do dużych miast ściągając nowsze benzyniaki. Wymaga to jednak czasu i nie pokrywa w pełni zapotrzebowania. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr