tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czyste intencje, brudne spaliny. Część radiowozów w Belgii nie może pełnić służby w miastach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czyste intencje, brudne spaliny. Część radiowozów w Belgii nie może pełnić służby w miastach

Autor: Janusz Bębenek 2020.01.15, 12:51 3 Drukuj

Każda rewolucja prędzej czy później pożera przynajmniej część swoich autorów. Nowe normy emisji spalin, obowiązujące od 1 stycznia w kilku belgijskich miastach sprawiły, że radiowozy z silnikami diesla nie mogą pełnić służby w ich centrach. 

W centrach wielu europejskich miast ustanowiono strefy niskoemisyjne, do których wstęp mają wyłącznie pojazdy elektryczne oraz młode rocznikowo pojazdy z silnikami benzynowymi, spełniające aktualne normy. Kolejne zaostrzenie przepisów, które weszło w życie 1 stycznia 2020, przysporzyło nie lada kłopotów belgijskim policjantom w Brukseli, Antwerpii i Gandawie. 

NAS Analytics TAG

Jak podaje serwis autokult.pl, duża część użytkowanych przez nich radiowozów to napędzane silnikami diesla auta z lat 2001-2005. Są one w niezłym stanie i spokojnie mogą służyć dalej, nie mogą jednak w świetle nowych przepisów wjeżdżać do centrów miast. Jednocześnie belgijska policja nie ma pieniędzy na szybką wymianę floty starych diesli. Tym samym nie ma możliwości regularnego patrolowania niektórych obszarów. Władze tych miast zezwoliły na wjazd starych radiowozów do centrum wyłącznie na sygnale, w sytuacji wyższej konieczności. Zakrawa to jednak na spory absurd. 

Policjanci próbują opanować sytuację przenosząc radiowozy z dieslem w mniej zabudowane regiony kraju, do dużych miast ściągając nowsze benzyniaki. Wymaga to jednak czasu i nie pokrywa w pełni zapotrzebowania. 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę