tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy to nowa CBR 1100 XX Blackbird? Honda pracuje nad nowym sportowym turystykiem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy to nowa CBR 1100 XX Blackbird? Honda pracuje nad nowym sportowym turystykiem

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.03, 09:43 1 Drukuj

Wygląda na to, że producenci powoli szykują się do powrotu do wyścigu zbrojeń z lat 90. Kawasaki kasuje ZZR1400 na rzecz H2 SX, Suzuki kombinuje z turbosprężarką, a Honda pracuje nad rozbudowanym układem spojlerów.

Wydawało się, że klasa mocnych, sportowych motocykli turystycznych odeszła w zapomnienie i jedynie Kawasaki postanowiło delikatnie odkurzyć ją przy pomocy modelu X2 SX. Hayabusa od lat dogorywała i w końcu zakończono jej produkcję, choć od tamtego czasu mówi się, że Suzuki pracuje nad nową generacją. Honda CB1100 XX to już w ogóle prehistoria.

NAS Analytics TAG

Tymczasem w sieci pojawiło się światełko w tunelu - szkice patentowe opublikowane właśnie przez Hondę. Przedstawiają one rozbudowane elementy aerodynamiki. Widać na nich aż osiem skrzydeł (po cztery na stronę). Każde z nich ma inną długość, a najmniejsze mocno odstaje kształtem. O tym, że może to być motocykl turystyczny, pozwala sądzić rzut pokazujący maszynę od frontu oraz boczny rzut przednich owiewek.

Wiadomo już, że Honda ma silnik, który z powodzeniem można zastosować także w motocyklu turystycznym. Nowa rzędowa czwórka, zastosowana w przyszłorocznej Fireblade, dysponuje mocą 217 koni mechanicznych. Nie wiemy jeszcze nic o charakterystyce tego silnika, ale przy odrobinie pracy z pewnością dałby się ujarzmić odziany w turystyczne szaty.

Więcej informacji na temat motocykli Honda znajdziesz na www.honda.pl/motorcycles.html.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr