tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy prędkość faktycznie zabija? Samorządy podnoszą ograniczenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy prędkość faktycznie zabija? Samorządy podnoszą ograniczenia

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.23, 07:53 7 Drukuj

Francja jest znana z ostrego traktowania osób przekraczających prędkość, ale pomimo tego niektóre samorządy zdecydowały się podnieść ograniczenia o 10 km/h.

Półtora roku temu francuski rząd zaostrzył ograniczenia prędkości na tamtejszych odpowiednikach naszych dróg wojewódzkich. Chodzi przede wszystkim o drogi dwukierunkowe, które nie są przedzielone barierą. Teraz niektóre regiony zdecydowały się na powrót do starych przepisów.

NAS Analytics TAG

Zmiana ograniczeń prędkości z 90 km/h na 80 km/h była podyktowana rosnącą liczbą wypadków drogowych. Premier Francji został skrytykowany za ten ruch, a przeciwnicy zmian podkreślali, że działania mają przede wszystkim zwiększyć wpływy z mandatów i nie mają wiele wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwo. Francuzi nienawidzą fotoradarów tak bardzo, że wiele urządzeń jest niszczonych.

Podniesienie limitów dopuszczalnej prędkości maksymalnej jest możliwe dzięki ustawie o mobilności. Rozmowy na ten temat prowadzono już w ubiegłym roku. Pierwszym departamentem, który zdecydował się skorzystać z przysługującego mu prawa jest Haute-Marne, gdzie limity zostały zwiększone już 9 stycznia. Wkrótce dołączą do niego kolejne. Czy w takim razie prędkość na pewno zabija?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę