tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy krótkie buty są bezpieczne?
NAS Analytics TAG

Czy krótkie buty są bezpieczne?

Autor: Reklama 2015.04.06, 12:00 Drukuj

Przekonaj się, że krótkie buty mogą zapewnić wysoki komfort użytkowania, a do tego mogą być bezpieczne.

Włoska marka XPD stawia na równi wygodę użytkowania, ochronę oraz oryginalny design. W najnowszej kolekcji XPD, aż 6 modeli to krótkie buty miejskie.

Jakie są kluczowe elementy podnoszące bezpieczeństwo krótkich butów motocyklowych?

Ochrona kostki i pięty

XPD zapewnia wysoki poziom ochrony kostki dzięki zastosowaniu dużych obszarów zabezpieczonych protektorami poliuretanowymi na wewnętrznej i zewnętrznej stronie kostki. Pięta chroniona jest protektorem poliuretanowym zewnętrznym o konstrukcji wysoko pochłaniającej energię lub protektorem poliuretanowym wewnętrznym w przypadku modeli typowo miejskich. Dodatkową ochronę w modelach X-Two, X-Zero R, X-Zero i X-Zero H2Out zapewnia poduszka amortyzująca umieszczona wewnątrz podeszwy na wysokości pięty. 

Zapięcie

Bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa w butach krótkich jest sposób ich zapinania. W butach sznurowanych, które można bardzo dokładnie dopasować do kształtu stopy, aby uniknąć efektu niebezpiecznie plączących się sznurówek XPD stosuje kapturek na sznurówki lub dodatkowe ich zabezpieczenie zapięciem na rzep. Pozostałe modele (niesznurowane) wyposażone są w bardzo bezpieczne i wygodne w użyciu zapięcie mikrometryczne.

Podeszwa

XPD wyposaża swoje krótkie modele butów, X-Two, X-Zero R, X-Zero i X-Zero H2Out, podobnie jak typowo sportowe modele wysokie, w dwie podeszwy: zewnętrzną z wulkanizowanej gumy oraz wewnętrzną podeszwę kompozytową. Takie rozwiązanie zapewnia właściwą ochronę stopy w momencie jej ewentualnego przygniecenia. Ponadto zastosowana mieszanka gumy gwarantuje dobrą przyczepność na nawierzchni i do podnóżków motocykla nawet podczas deszczu lub w przypadku kontaktu z nawierzchnią zanieczyszczoną olejem lub benzyną. Diagonalny kształt podeszwy służy wymuszeniu prawidłowej pozycji nóg „kolanami na zbiornik”.   

Komfort i unikalny design

Komfort to zazwyczaj podstawowy czynnik decydujący o wyborze właśnie krótkich butów motocyklowych. Ażeby spełnić ten warunek w 100% XPD oferuje buty niezwykle lekkie i wygodne, z różnymi opcjami zapinania w zależności od preferencji oraz przewiewne lub w pełni wodoodporne wyposażone w mikroporowatą membranę H2Out. Unikalny design butów XPD powoduje, iż trudno pomylić je z modelami innych producentów. Niesamowite grafiki „camo” to zupełna nowość na rynku butów motocyklowych w sezonie 2015. 

Zobacz aktualny katalog butów na 2015 rok

Gdzie dowiedzieć się więcej?

Zapytaj o więcej szczegółów autoryzowanego dealera XPD.

Zdję™cia
NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę