tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czwarta runda FIM MiniGP Alpe Adria. Kuba Stankiewicz na podium! Zobaczcie film z wycigu (VIDEO)
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czwarta runda FIM MiniGP Alpe Adria. Kuba Stankiewicz na podium! Zobaczcie film z wycigu (VIDEO)

Autor: Andrzej Sitek 2023.08.23, 09:28 Drukuj

Ostatni weekend w czeskim Trzyńcu był bardzo gorący, ale nie tylko ze względu na słoneczną pogodę, lecz również dlatego, że mogliśmy być świadkami kolejnego znakomitego występu Kuby Stankiewicza.

Czwarta runda FIM MiniGP Alpe Adria odbyła się na Steel Ring, czyli bardzo przyczepnym i technicznym torze, który potrafi bardzo szybko zweryfikować umiejętności zawodników. Podczas piątkowego dnia (18.08) treningowego trzeba było wykonać masę pracy, w tym określić optymalne ustawienia motocykla, co udało się dopracować wspólnie z Wagner Racing i dzięki oponom Pirelli na pokładzie.

NAS Analytics TAG

W sobotę (19.08), czyli pierwszym dniu zmagań, pogoda mogła poważnie namieszać w szykach. Prognozy wskazywały deszcz, ale finalnie nie spadła nawet kropla. W pierwszej kwalifikacji Kuba wpracował dobry czas, a na drugiej zrobił rekord toru na Ohvale 160 (1.01.868), dzięki czemu później w wyścigu mógł znacznie oderwać się od stawki. Jednak nie wszystko poszło tak gładko. Pierwszy wyścig przy wysokiej temperaturze, 30 stopni Celsjusza, został przerwany z powodu kolizji zawodników. Po wznowieniu rywalizacji Kuba dojechał pierwszy. Brawo! Kolejny bieg młodego zawodnika również zakończył się zwycięstwem!

Kibicowaliśmy również Olafowi Kozłowskiemu (181 Olaf), który wywalczył pierwsze miejsce, i to jako jedyny Polak w swojej klasie Ohvale 110 w Mistrzostwach Czech. Do kompletu należy wspomnieć o Julii "TADDY" Jantarskiej i o Antku Kuptelu. Ci dwaj młodzi zawodnicy naprawdę dzielnie reprezentują nasz kraj w stawce i można zauważyć w ich jeździe stały postęp. Brawa należą się również dla Bartka Krygiera (Bartosz #911 Krygier), który po raz pierwszy zdecydował się na starty za granicą.

Warto również zauważyć, że organizatorzy, czyli liga sportowa Miniracing Czech Republic, zagwarantowali wysoki poziom wydarzenia, również pod kątem bezpieczeństwa, zapewniając na przykład safety car. Wisienką na torcie okazała się relacja na żywo z wyścigów, dzięki której możecie zobaczyć skrót z drugiego wyścigu Kuby. Gorąco polecamy.

Dzięki zwycięstwu w Trzyńcu Kuba ma już ponad 50 punktów przewagi i tym samym został championem swojej serii FIM MiniGP Alpe Adria! Innymi słowy, zapewnił sobie awans do finału FIM MiniGP World Series. To wydarzenie wielkiej wagi sportowej odbędzie się podczas ostatniej rundy MotoGP w Walencji. W nadchodzący weekend przed Kubą ostatnia runda z cyklu. Tym razem w górzystej Słowenii. Emocji na pewno nie zabraknie! 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr