tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czeskie sentymenty - Jawa powróci już w listopadzie!

Czeskie sentymenty - Jawa powróci już w listopadzie!

Autor: Redakcja 2018.10.13, 12:20 1 Drukuj

Ciąg dalszy wielkich powrotów pod skrzydłami dobrodziejów. Tym razem indyjski gigant wskrzesza legendarną czeską Jawę.

Marka Jawa to symbol młodzieńczych marzeń nie tylko w Polsce i w innych demoludach. Czeskie motocykle mają status maszyn kultowych także w Indiach, dokąd z sukcesem byłe eksportowane aż do połowy lat 90. Wiele z tych pojazdów jeździ tam do dziś, a ich właściciele utrzymują je w świetnej kondycji.

Indyjski koncern Mahindra postanowił wykorzystać słabość miejscowych klientów do europejskiej marki i zakupił do niej prawa. Według zapowiedzi, pierwsze Jawy nowej generacji mają zadebiutować już w połowie listopada. Ma to być powrót do korzeni sukcesu tych maszyn - proste motocykle o klasycznym kształcie, napędzane niezbyt skomplikowanymi, ale bardzo wytrzymałymi silnikami.

Projekt jednostki napędowej wykonano we Włoszech. Będzie to chłodzony cieczą singiel o pojemności 293 cm3 i mocy 27 KM. Zachowano w nim klasyczne ożebrowanie, a jego dźwięk ma do złudzenia przypominać Jawy sprzed lat.

Motocykle te będą początkowo dostępne tylko na rynku indyjskim. Niewykluczone jednak, że na fali międzynarodowych sukcesów tamtejszych producentów, takich jak Bajaj czy Royal Enfield, trafią one również do nas.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę