tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cyclone AQS 401 wygląda jak Harley-Davidson Sportster S i ma automatyczną skrzynię biegów. Co tu się wydarzyło?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Cyclone AQS 401 wygląda jak Harley-Davidson Sportster S i ma automatyczną skrzynię biegów. Co tu się wydarzyło?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.24, 09:55 Drukuj

Marka Cyclone należy do koncernu Zongshen, który jest partnerem m.in. Piaggio Group. Ma w swoim portfolio m.in. motocykl adventure z silnikiem Norton Motorcycles i power cruisera z silnikiem znanym z motocykli Aprilia Shiver 900 i Dorsoduro 900. Teraz wypuścił model AQS 401, który jest definicją mieszanych uczuć.

Chińczycy mają na koncie bardzo wiele ciekawych konstrukcji i Cyclone AQS 401 to motocykl, który z pewnością można dopisać do tej listy. Wygląda jak Harley-Davidson Sportster S, co oczywiście może powodować niesmak. Kształt zbiornika paliwa, stylizacja reszty motocykla oraz silnika sprawiają, że z daleka można się pomylić. Nawet grafiki są podobne do tych z Harleya.

NAS Analytics TAG

Jeżeli już przełkniemy tę zniewagę, to Cyclone AQS 401 okazuje się ciekawym wynalazkiem ze względu na zastosowaną w nim sześciobiegową skrzynię biegów. Oprócz standardowej zmiany przełożeń można przełączyć ją w tryb automatyczny. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk na kierownicy i gotowe. Dzięki temu można się w pełni zrelaksować. Nie ma tu sprzęgła i dźwigni zmiany biegów, więc w przypadku chęci samodzielnej zmiany biegów do dyspozycji są przyciski.

W Oczywiście nie jest to nowość w skali branży, ale Chińczycy uprościli to rozwiązanie i wpakowali je do motocykla z małym silnikiem. Moc i moment obrotowy są przekazywane na tylne koło za pośrednictwem łańcucha.

Silnik to dwucylindrowa, chłodzona cieczą konstrukcja o pojemności 401 cm3. Jest używany w wielu modelach Cyclone i spełnia wymagania prawa jazdy kat. A2. Maksymalna moc wynosi 45 KM, a maksymalny moment obrotowy to 37 Nm. Konstrukcja podwozia to połączenie rurowej ramy stalowej i aluminiowego wahacza. Oprócz układu ABS ma być również wyposażony w kontrolę trakcji. Na ten moment marka Cyclone nie jest dostępna w Europie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę