tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Customowy prezent na 55-lecie firmy Alpinestars
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Customowy prezent na 55-lecie firmy Alpinestars

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.22, 15:22 Drukuj

Słynny włoski producent odzieży, butów i akcesoriów dla motocyklistów obchodzi w tym roku 55-lecie działalności. Z tej okazji w czasie weekendu wyścigowego MotoGP w Teksasie zaprezentowano okolicznościowy customowy motocykl z silnikiem Ducati 750 Sport, zbudowany przez warsztat Woolie’s Workshop.

Tworzenie jedynych w swoim rodzaju customowych maszyn jest w ostatnich latach bardzo popularne wśród firm z branży motocyklowej, jako forma uczczenia ważnej rocznicy. Najnowszy model "prezentowy" powstał dla Alpinestars, które w czasie amerykańskiej rundy MotoGP świętuje swoje 55-lecie. Zasłużony włoski producent od lat ubiera najważniejszych zawodników na świecie, w tym Marca Marqueza i Andreę Dovizioso. Jest również jednym z dostawców poduszek powietrznych, obowiązkowo stosowanych w kombinezonach wszystkich kierowców cyklu MotoGP.

NAS Analytics TAG

Zadanie stworzenia motocykla, który odda ducha minionych 55 lat Alpinestars, powierzono uznanemu fachowcowi, Michaelowi Woolawayowi, prowadzącemu warsztat Woolie’s Workshop. Sercem pojazdu jest fabrycznie nowy (!!!) silnik Ducati 750 Sport z 1974 roku, odnaleziony przez Michaela zapakowany w skrzyni w jednym z magazynów. Jednostka była zbudowana według wyścigowej specyfikacji i oprócz zapewnienia motocyklowi odpowiednich osiągów, tworzy niepowtarzalny klimat.

Ramę pojazdu zbudował legendarny Jeff Cole. Zamontowano w nim sportowe zawieszenie Ohlins, koła Marchesini i hamulce Brembo, a tłumik, jak łatwo się domyśleć, jest dziełem Akrapovica. Motocykl otrzymał kilka akcentów nawiązujących do sportowej historii marki Alpinestars, m.in. siodło podobne do tego, jakiego używał w swoim Ducati nieodżałowany Nicky Hayden i specjalną klamkę tylnego hamulca, sterowaną lewym kciukiem, która przywołuje postać Micka Doohana.

Prezes Alpinestars, Gabriel Mazzarolo, jest bardzo zadowolony z efektu końcowego. Motocykl w doskonały sposób przypomina o włoskich korzeniach firmy, jej ogromnym wkładzie w rozwój sportu motorowego i nieustannym dążeniu do perfekcji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr