tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cool Wing - turystyczny custom Hondy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Cool Wing - turystyczny custom Hondy

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.11, 11:23 Drukuj

Na Florydzie trwa właśnie tegoroczna edycja słynnej imprezy Daytona Bike Week, która przez tydzień pełna będzie motocyklowego "mydła i powidła". Jedną z głównych atrakcji zlotu są przygotowane specjalnie na tę okazję customowe maszyny, niektóre bardzo zaskakujące, jak propozycja Hondy - Cool Wing.

Na Daytona Bike Week tradycyjnie królują ociekające chromem krążowniki, dlatego nas najbardziej cieszą mało oczywiste projekty. Taki jest właśnie Cool Wing, zbudowany przez warsztat Steady Garage, przy wsparciu i błogosławieństwie samej centrali Hondy. Potężny Goldas dosyć rzadko jest bywa bazą dla customa, a tym bardziej jego najnowsza odsłona. Sensowna przeróbka szczelnie obudowanego turystyka o bardzo nowoczesnej linii nie jest łatwym zadaniem.

~~~~~------~~~~~

Francis Clemente, główny projektant Cool Winga, postanowił połączyć bogatą historię tego modelu z jego przewidywaną przyszłością, zachowując przy tym pełną turystyczną funkcjonalność maszyny. To niezbyt częsta postawa wśród twórców customów, którzy zazwyczaj budują piękne, ale zupełnie niepraktyczne pojazdy.

Custom Honda GoldWing Image 9

Cool Wing jest nowoczesnym baggerem, w którym imponujący pakiet rozwiązań technicznych Hondy wzbogacono pneumatycznym zawieszeniem. Sprężarka sterująca jego pracą umieszczona jest w jednym z kufrów. Dodatkowo, po raz pierwszy w motocyklu, zastosowano tu w lusterkach system ostrzegający o pojazdach znajdujących się w martwym polu.

Oprócz dość nietypowego, jasnoniebieskiego malowania, uwagę przykuwają detale - ręcznie obszywana skórzana kanapa i wnętrza kufrów, pełne przednie koło oraz wydech wykończony specjalnym materiałem, w dotyku przypominającym wosk.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę