tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Co potrzebujemy na motocykl, zaczynając naukę i wybierając się na egzamin? Kask, kurtka, rękawiczki, jak je dobrać?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Co potrzebujemy na motocykl, zaczynając naukę i wybierając się na egzamin? Kask, kurtka, rękawiczki, jak je dobrać?

Autor: Paweł Kowalski @ 2021.03.14, 21:10 4 Drukuj

W latach dziewięćdziesiątych podczas egzaminu prawa jazdy na motocykl można było wypożyczyć kask. Było dostępnych kilka, w różnych rozmiarach. Teraz zarówno do szkoły, jak i na egzamin, trzeba stawić się z własnym wyposażeniem. Jaki wybrać kask na motocykl? Czym się kierować? Rozmawiamy ze specjalistą ze sklepu AceBiker w Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej.

Jak wybrać kask? Nie warto wybierać kasku najtańszego, który będziemy musieli od razy wymienić. Również wybór kasku topowego jest złym rozwiązaniem, bo pierwsze dwa lata zweryfikują nasze preferencje motocyklowe. Dlatego większość osób sięga po tanie kaski, ale z klasy średniej. Z jednej strony nie jest szkoda takiego kasku potem wymienić, a z drugiej strony kask taki spełni nasze oczekiwania w trakcie pierwszych dwóch lat jazdy na motocyklu. Kask nie może sprawiać bólu i powinien dobrze przylegać na policzkach. W okolicach policzków jest dużo elementów gąbkowych i po pewnym czasie kask w tym miejscu układa się do kształtu naszej głowy. W górnej części kask nie może uciskać, bo tam kask nie ugniata się już tak bardzo, jak w części policzkowej i za ciasny kask będzie powodował dyskomfort podczas jazdy.

Kaski integralne zapewniają zazwyczaj większe bezpieczeństwo i są lżejsze od kasków szczękowych. Z kolei „szczękowce” są bardziej wygodne i funkcjonalne podczas turystyki motocyklowej. Bardziej uniwersalne są kaski integralne. Jeżeli kupimy go z blendą i pin lockiem, to będzie pasował i na motocykl sportowy i na nakeda.

Jeżeli chodzi o spodnie, to dużą popularnością cieszą się teraz jeansy na motocykl. Są to jeansy, wyposażone w specjalne ochraniacze. Ochraniacze takie można zazwyczaj wyjąć i używać ich jako zwykłych jeansów. Taki rodzaj spodni zapewnia również duży komfort termiczny w cieplejsze dni.

Najszybciej na motocyklu zużywają się rękawice. Związane jest to zarówno z tarciem o elementy kierownicy, jak i z dużą ekspozycją na warunki atmosferyczne. Kupując rękawice, musimy być świadomi, że je zapewne będziemy wymieniali najszybciej. Jednak rękawice są najtańszym elementem wyposażenia motocyklisty.

Po zakupie kasku i rękawic kolejna w hierarchii ważności jest kurtka. Przyzwoite kurtki kosztują od 400 zł w górę, przy czym kurtki tekstylne, które są całoroczne, to zazwyczaj wydatek co najmniej 600 zł.

Ostatnim elementem są buty. Te koniecznie trzeba przymierzyć, bo rozmiaru różnych producentów mogą trochę od siebie odbiegać. Ważne, by but nie obcierał i nie gniótł. Przymierzając buty warto spędzić w nich trochę więcej czasu w sklepie aby przekonać się, czy po pewnym czasie nie zauważymy ich niedostosowania do kształtu i rozmiaru naszej stopy.


Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Hm 15/03/2021 14:52

Pracownik?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę