tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chrapiesz? Uwaaj! Istnieje due ryzyko, e zaniesz za kierownic!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chrapiesz? Uwaaj! Istnieje due ryzyko, e zaniesz za kierownic!

Autor: Raff 2018.04.24, 12:22 Drukuj

Chrapanie może być powodem poważnego niedotlenienia mózgu, co prowadzi do permanentnego zmęczenia i senności. Unijni urzędnicy chcą badać pod tym kątem wszystkich kierowców.

Chrapanie to jeden z najbardziej powszechnych problemów zdrowotnych. Choć zwykle jest bagatelizowane, może mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza jeśli przybiera niebezpieczną formę tak zwanego obturacyjnego bezdechu sennego.

NAS Analytics TAG

Bezdech senny oznacza, że w trakcie snu pojawiają się, trwające ponad 10 sekund, przerwy w oddychaniu. Prowadzi to do znacznego niedotlenienia organizmu. Osoby cierpiące na taką przypadłość budzą się niewyspane, zaś w ciągu dnia czują się senne i zmęczone. Jednak, zdaniem wielu specjalistów, nawet zwykłe chrapanie może prowadzić do niedotlenienia.

W Polsce problem chrapania dotyczy ponad 10 mln ludzi powyżej 30 roku życia, z czego około 80% stanowią mężczyźni. Skala problemu jest zatem ogromna. Unijni urzędnicy chcieliby, wzorem Niemiec, wprowadzić obowiązkowe badania kierowców pod kątem bezdechu sennego.

Z badań przeprowadzonych przez ADAC wynika, że prawdopodobieństwo bezdechu sennego u osób, które zasnęły za kierownicą wynosi aż 80%. Większość kierowców bagatelizuje jednak ten problem, choć, zdaniem lekarzy, jest on całkowicie uleczalny. Wymaga jednak starannej diagnozy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr