tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Casey Stoner opowiedział o walce z chorobą
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Casey Stoner opowiedział o walce z chorobą

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.04, 09:08 1 Drukuj

Australijski zawodnik zdobył dwa tytuły mistrzowskie w klasie królewskiej, a następnie zakończył karierę. Ostatnio przyznał, że wkroczył w kolejny etap zmagań jedną z coraz częściej występujących chorób cywilizacyjnych.

Choroba, o której mowa to zespół chronicznego zmęczenia. Charakteryzuje się przewlekłą sennością, znużeniem, wycieńczeniem fizycznym i problemami z koncentracją. O zespole chronicznego zmęczenia możemy mówić, kiedy taki stan utrzymuje się ponad 6 miesięcy.

NAS Analytics TAG

Pierwsze problemy mistrza pojawiły się w 2009 roku, kiedy musiał wycofać się z trzech wyścigów. Oficjalnym powodem była nietolerancja laktozy. Obecnie sytuacja jest na tyle poważna, że Stoner nie może nawet wsiąść na gokarta, co przyznał w jednym z odcinków podcastu Rusty’s Garage. Na wspomnianych gokartach Stoner nie jeździł od roku, z kolei od 10 miesięcy nie strzelał z łuku, porzucił również jazdę na rowerze. Zawodnik po raz ostatni siedział na motocyklu MotoGP podczas testów Ducati, które odbyły się w styczniu 2018 roku.

Kilka tygodni temu Stoner ponownie wsiadł na motocykl podczas imprezy organizowanej przez Alpinestars, ale próżno było o fajerwerki w trakcie tego przejazdu. Obecnie australijski zawodnik otrzymuje nowe leki, ale na razie nie przynoszą one znaczących rezultatów. Jedyną aktywnością, na którą może sobie pozwolić jest wędkowanie.

Casey Stoner ma na koncie 115 startów w MotoGP, w tym dwa tytuły mistrzowskie, 38 zwycięstw i 69 podiów. Niestety raczej nie ma szans na powrót do ścigania, a szkoda, bo chętnie byśmy go zobaczyli w pojedynku z niepokonanym Marquezem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę