tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Can-Am wraca do produkcji motocykli. Pierwsze modele to Can-Am Origin i Can-Am Pulse
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Can-Am wraca do produkcji motocykli. Pierwsze modele to Can-Am Origin i Can-Am Pulse

Autor: Andrzej Sitek 2022.08.16, 12:12 Drukuj

Jeszcze na początku roku zastanawialiśmy się czy Can-Am rzeczywiście wkroczy do segmentu motocykli elektrycznych. Teraz mamy pewność, że prace trwają a motocykle amerykańskiej marki powinny pojawić się w sprzedaży już za dwa lata.

W zasadzie sprawa konkretyzuje się już od dłuższego czasu, bo cztery lata temu właściciel marki Can-Am, którym jest firma Bombardier Recreational Products, kupił pozostałości po producencie motocykli elektrycznych Alta Motors z Kalifornii. To nie mógł być przypadek.

NAS Analytics TAG

Nowy zakup zaowocował przedstawieniem m.in. elektrycznej wersji Can-Am Ryker i Spyder. Zresztą juz w 2011 roku producent kombinował z napędem hybrydowym. Pojawiły się także koncepty motocykli CT1 i CT2. Z kolei w marcu 2022 opublikowano szkice patentowe potencjalnych przyszłych produktów marki.

Ale dziś wiemy już więcej, bo BRP zaprezentował dwa pierwsze modele linii w pełni elektrycznych motocykli Can-Am, czyli Can-Am Origin i Can-Am Pulse. Dwie nowości będą dostępne już w połowie 2024 roku.

"Dziś nasza historia innowacji osiąga nowe wyżyny dzięki ujawnieniu kształtujących rynek produktów elektrycznych, które zwiększą doświadczenie konsumentów na drodze" - powiedział José Boisjoli, prezes i dyrektor generalny BRP.

Amerykański gigant odgraża się, że dzięki Can-Am Origin i Can-Am Pulse, pierwszym dwóm modelom elektrycznej rodziny dwukołowej Cam-Am "przygotuje się do odzyskania motocyklowego dziedzictwa poprzez stworzenie bazy do jazdy dla nowego pokolenia". Brzmi groźnie. O jakim dziedzictwie mówi  José Boisjoli?

Can-Am Origin ma być hołdem dla Can-Am Track n' Trail. Seria Can-Am TNT była jednym z wielu motocykli enduro wyprodukowanych podczas krótkiego, ale bardzo intensywnego, dwukołowego okresu firmy Can-Am. Marka Can-Am została powołany do życia w 1972 roku, kiedy BRP stworzyło ją jako markę motocyklową, zaprojektowaną dla wysokiej klasy motocykli motocrossowych i enduro. Już w pierwszym roku Can-Am zaliczył sporo wygranych na torach wyścigowych. W 1974 roku marka zdobyła mistrzostwo American Motorcyclist Association w motocrossie w klasie 250 cm3.

Nowy, dwufunkcyjny model, został zaprojektowany tak, aby przynieść nowe emocje zarówno na ulicy, jak i na szlaku, zapewniając bardziej nowoczesne doświadczenia w jeździe wielotorowej. Z kolei Can-Am Pulse to zrównoważony i zwinny motocykl zaprojektowany, aby zanurzyć jeźdźców w energii miasta i zamienić ich codzienne dojazdy w przyjemną, elektryczną przejażdżkę.

Oba modele charakteryzują nowoczesną stylistyką wymyśloną w celu zaprezentowania najnowocześniejszych technologii. Oba modele są również łatwiejsze w obsłudze i jeździe, zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych jeźdźców.

Can-Am będzie starał się przekonać potencjalnych klientów, że bez konieczności stosowania standardowego sprzęgła i skrzyni biegów mogą po prostu przekręcić przepustnicę i jechać w siną dal. Konsumenci mają też docenić niemal bezgłośną i pozbawioną wibracji pracę układu oraz płynne i precyzyjne oddawanie mocy nawet niskich prędkościach.

Każdy z modeli ma swój własny, odmienny design, ergonomię i możliwości zaspokajania różnych potrzeb, ale oba napędzane są nową technologią Rotax E-POWER, zapewniającą prędkości godne autostrady przy dużej ilości koni mechanicznych i momentu obrotowego. Jak wygląda specyfikacja? Na razie jej jeszcze nie znamy.

BRP planuje ujawnić pełną specyfikację w sierpniu 2023 roku. To nieprzypadkowy termin. Koncern chce tym samym uczcić 50. rocznicę powstania firmy Can-Am. W międzyczasie konsumenci mogą dołączyć do społeczności Can-Am i jako pierwsi dowiedzieć się, kiedy przyszłość jazdy motocyklem amerykańskiej marki stanie się teraźniejszością. Wystarczy odwiedzić stronę canammotorcycle.com.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr