tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Buell Motorcycle rozpoczyna globaln ekspansj (znowu). W planach s te rynki Unii Europejskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Buell Motorcycle rozpoczyna globaln ekspansj (znowu). W planach s te rynki Unii Europejskiej

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.29, 06:18 Drukuj

Marka Buell poinformowała, że zamierza powrócić na światowe rynki po prawie 3 latach odbudowy. Na celowniku są też kraje Unii Europejskiej. Powrót ma się zbiec z prezentacją nowych motocykli, których prototypy pojawiają się na największych imprezach motocyklowych w Stanach Zjednoczonych. Co planuje Buell?

Żeby mówić o teraźniejszości i przyszłości, musimy na chwilę cofnąć się w czasie. W 2021 r. marka Buell Motorcycle powróciła do żywych dzięki firmie Liquid Asset Partners, a pieczę nad nią sprawuje Bill Melvin. Ciekawostką jest fakt, że firma brała udział w likwidacji marki Buell w 2009 i w 2015 r. Sam Erik Buell nie uczestniczy już w tym przedsięwzięciu i poszedł swoją drogą.

NAS Analytics TAG

Jak czytamy w najnowszym komunikacie prasowym, odnotowano spore zainteresowanie powrotem motocykli Buell na światowe rynki. Na razie producent zacznie od Kanady, gdzie oficjalnie wjedzie latem 2024 r. Plany dotyczące innych rynków nie zostały jeszcze sprecyzowane, ale fakt wymienienia w pierwszej kolejności Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii nakazuje sądzić, że w Buell podchodzą do sprawy poważnie.

Buell uruchomił specjalną stronę internetową www.buellmotorcycle.com/global, gdzie można zamówić motocykle, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy owe zamówienie zostanie zrealizowane. Żeby zarezerwować swoją sztukę, wystarczy wpłacić zwrotną zaliczkę w wysokości 25 dolarów. Potencjalni nabywcy będą na bieżąco informowani o postępach.

Uruchomiono także specjalne kontakty dla potencjalnych importerów, dystrybutorów i salonów, którzy chcieliby nawiązać współpracę z marką Buell. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu +1 (616) 888-8281 lub wysłać maila na adres troy@buellmotorcycle.com. Troy Devlin to dyrektor ds. rozwoju biznesu w Buell.

Amerykański producent ma w ofercie tylko jedną platformę silnikową, która jest obecna jeszcze od czasów, kiedy działał pod szyldem Erik Buell Racing (EBR). Jest to silnik o pojemności 1190 cm3. Obecnie trwają prace nad modelem Super Cruiser, który jest wyposażony właśnie w ten motor. To właśnie ta maszyna pojawia się na dużych imprezach motocyklowych w USA i wkrótce ruszy realizacja zamówień. Producent z pewnością będzie musiał dokonać pewnych modyfikacji, żeby silnik spełniał wymagania normy emisji spalin EURO 5+.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr