tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brad Pitt oraz... siedmiokrotny mistrz wiata F1 Lewis Hamilton robi razem film. Zobaczcie pierwszy zwiastun!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brad Pitt oraz... siedmiokrotny mistrz wiata F1 Lewis Hamilton robi razem film. Zobaczcie pierwszy zwiastun!

Autor: Andrzej Sitek 2024.07.09, 09:55 Drukuj

"F1" to nadchodzący film od Apple Original Films i Warner Bros. Pictures, z Bradem Pittem w roli głównej. Wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego ("Top Gun: Maverick") obraz, doczekał się pierwszego teasera oraz daty premiery. W kinach "F1" pojawi się 25 czerwca 2025 roku, czyli jeszcze trochę musimy poczekać.

Teaser filmu zawiera minimalną ilość dialogów - w zasadzie jeden, koncentrując się głównie na scenach wyścigów, którym dramaturgii dodaje montaż i najlepszy możliwy podkład muzyczny, czyli "We Will Rock You" zespołu Queen. Znany jest również szkielet fabuły. Otóż Brad Pitt wciela się w postać Sonny'ego Hayesa, byłego kierowcy Formuły 1, który powraca do sportu, aby współpracować z młodym kierowcą, Joshuą Pearce'em, granym przez Damsona Idrisa, w fikcyjnym zespole APXGP. Hayes wraca do F1 po tym, jak miał wypadek i odszedł z królewskiej klasy, ale finalnie postanawia pomóc właścicielowi ostatniego zespołu w klasyfikacji, którego właścicielem jest jego przyjaciel - w tę postać wcielił się Javier Bardem.

NAS Analytics TAG

Oprócz Pitta i Bardema, w filmie zagrają również Kerry Condon, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia i Samson Kayo. Producentami obrazu są Jerry Bruckheimer, Brad Pitt oraz... siedmiokrotny mistrz świata F1 Lewis Hamilton! Zdjęcia do filmu odbywały się podczas rzeczywistych wydarzeń F1, w tym na tegorocznym Grand Prix Wielkiej Brytanii. To oczywiście nie jest przypadek. W miarę jak F1 rozszerza się na inne części świata, w tym Bliski Wschód, Azję i Ameryki, niektóre z europejskich torów zyskują na prestiżu. Tor Silverstone, gdzie ścigały się takie legendy jak Alain Prost, Jim Clark i Hamilton, ma specjalny status.

I jeszcze jedno. Samochody w filmie to nie są rekwizyty, ale bolidy Formuły 2 przerobione na F1. Innymi słowy, to nie tylko magia Hollywood i CGI, ale coś prawdziwego. Dzięki temu, że Hamilton jest jednym z producentów filmu, ekipa mogła współpracować z zespołem Mercedesa przy projektowaniu samochodu. Pitt i Damson Idris kręcili sceny akcji między autentycznymi sesjami treningowymi i kwalifikacyjnymi na Silverstone. Sfilmowano także scenę na starcie, ale według Kosinskiego ekipa filmowa miała zaledwie około dziewięciu minut, aby to zrobić. W zwiastunie można zobaczyć tę scenę na. Zwróćcie uwagę, że obok Pitta i Idrisa stoi kierowca Red Bulla, Max Verstappen. W filmie zobaczymy także inne słynne tory, w tym Spa w Belgii, Monza we Włoszech, Zandvoort w Holandii, a także Grand Prix w Japonii, Las Vegas, Abu Zabi i Mexico City.

Formuła 1 jest ogromnym międzynarodowym sportem od dziesięcioleci, ale chyba można powiedzieć, że Amerykanie zaczęli naprawdę interesować się Formułą dopiero po sukcesie serialu dokumentalnego Netflixa "Drive to Survive". Apple i Warner Bros, czyli giganci stojący za "F1", liczą, że zwiększone zainteresowanie sportem przyniesie zwrot z ogromnej inwestycji. Film ma podobno budżet 300 milionów dolarów, chociaż Kosinski i Bruckheimer nie potwierdzają tych rewelacji.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że również w świecie dwóch kół mamy bardzo dobre filmy o wyścigach. Przede wszystkim polecam "TT: Closer to the Edge", czyli dokument z 2011 roku o legendarnym Isle of Man TT, ukazujący niebezpieczeństwa i pasję zawodników biorących udział w rywalizacji na Wyspie Man. Do tego warto jeszcze dołożyć klasyka, czyli "On Any Sunday" (1971), świetny dokument o świecie motocrossu, który zainspirował całe pokolenia motocyklistów. A na deser trzeba zobaczyć "The World's Fastest Indian" (2005). To film biograficzny opowiadający historię niezapomnianego Berta Munro, który pobił rekord prędkości na swoim zmodyfikowanym motocyklu Indian Scout.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr