tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Beskid Hero 2018 - wyniki oraz video zapowiedż

Beskid Hero 2018 - wyniki oraz video zapowiedż

Autor: Informacja prasowa 2018.06.11, 16:21 Drukuj

Druga odsłona międzynarodowych zawodów hard enduro przeszła do historii. W ciągu trzech dni blisko 400 zawodników z ośmiu krajów zmierzyło się ze 150 kilometrami trudnej, technicznej górskiej trasy, najeżonej ciężkimi podjazdami i zjazdami, poprzeplatanej rzekami oraz trudnymi wąwozami.

Zawody rozpoczęły się piątkowym prologiem, który wstępnie zweryfikował umiejętności zawodników i dał podgląd na pierwsze wyniki. Drugiego i trzeciego dnia zawodów uczestnicy zmierzyli się z czystym off-roadem. Łącznie pięć pętel trasy (trzy podczas drugiego i dwie, odwrócone pętle podczas trzeciego dnia) dały się we znaki startującym. Zmagań nie ułatwiały zmienne jak w kalejdoskopie warunki pogodowe, dodając kolejnej szczypty pikanterii na trasie. Ulewne burze po piątkowym prologu bardzo mocno utrudniły trasę - błoto, korzenie i śliskie kamienie tworzyły podjazdy karkołomnymi. To wszystko jednak nie przeszkodziło uczestnikom w zaciętej walce - czyste, trzydniowe hard enduro "dało w kość" wszystkim - świadczy o tym fakt, iż podczas najtrudniejszego, sobotniego wyścigu w klasie Expert ukończyło jedynie 19 zawodników, a w klasie Hobby 37 uczestników.

W wyścigu najmocniejszej klasy EXPERT o najwyższym miejscu na podium zadecydowała niecała minuta. Z łącznym czasem 4:23:44.046 nowym zwycięzcą Beskid HERO został Dominik Olszowy (klub CKM). Zaraz za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca, pochodzący z Czech - David Cyprian. Trzeci był Maciej Łoboz (klub Adventure Team).

W kategorii EXPERT MASTERSkrólował Rafał Troszok, który w łącznej rywalizacji wyprzedził Tomasza Łazarza oraz Piotra Górka.

W klasie HOBBY po zaciętej walce najszybszy okazał się Kacper Dudzic (klub Enduro Harakiri). Kolejne miejsca najeżały do Wojciecha Sikora (klub Enduro Kozy) oraz Sebastiana Baklarza (klub BKM Bielsko).

W kategorii HOBBY MASTER niedoścignionym okazał się Piotr Arakit. Drugie miejsca zajął Sebastian Baklarz, a trzeci Adrian Gwoździk.

Ze startujących zawodników wyłoniono klasę kobiet. W wyścigu wzięły udział cztery zawodniczki, które pokazały nam wszystkim nieziemski hart ducha i zacięcie dążyły do mety. Najszybszą wśród pań okazała się Agnieszka Smolińska, która dzieliła podium zKaliną Pustelnik oraz Ewą Pikosz. Czwarte miejsce zajęła Joanna Paluch.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Drugi weekend czerwca przysporzył nam niesamowitej dawki adrenaliny i pokazał klasę oraz wysoki poziom naszych zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi oficjalnej relacji:

Pełna relacja video już za kilka dni.

Międzynarodowe zawody Beskid HERO 2018:

KLASA EXPERT:

1. DOMINIK OLSZOWY
2. DAVID CYPRIAN
3. MACIEJ ŁOBOZ
4. SEBASTIAN KRYWULT
5. EMIL JUSZCZAK

KLASA EXPERT MASTERS:

1. RAFAL TROSZOK
2. TOMASZ ŁAZARZ
3. PIOTR GÓRKA
4. ZDENEK CYPRIAN
5. GRZEGORZ FRANEK

KLASA HOBBY:

1. KACPER DUDZIK
2. WOJCIECH SIKORA
3. KACPER BAKLARZ
4. MACIEJ KUŚ
5. MIROSLAV MORINGA

KLASA HOBBY MASTERS:

1. PIOTR ARKIT
2. SEBASTIAN BAKLARZ
3. ADRIAN GWOŹDZIK
4. PAWEŁ CHILEWSKI
5. SŁAWOMIR BIEGUN

KOBIETY:

1. AGNIESZKA SMOLIŃSKA
2. KALINA PUSTELNIK
3. EWA PIKOSZ
4. JOANNA PALUCH

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę