tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Benelli 1200. Dane techniczne, cena, kiedy w Polsce NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Benelli 1200. Dane techniczne, cena, kiedy w Polsce

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.16, 09:26 Drukuj

Właściciele marki Benelli szykują najmocniejszy silnik motocyklowy, jaki opuścił chińskie fabryki. Producent ma już gotową wersję produkcyjną, która pomyślnie przeszła testy.

Pierwsze informacje na temat silnika 1200 pojawiły się już w 2017 roku. Wtedy właściciel marki Benelli - chiński QianJiang - zaprezentował wizualizacje i dane techniczne. Silnik jest rozwinięciem już istniejącego motoru o pojemności 1130 cm3. Zmianie uległy korbowody, cylindry, głowica oraz skrzynia biegów.

NAS Analytics TAG

Silnik zostanie umieszczony w motocyklu turystycznym. Na razie wiadomo, że QJ1200 będzie generował moc 134 koni mechanicznych. Chińskie normy emisji spalin odpowiadają europejskiej normie EURO 4, więc motocykl może być gotowy również na spełnienie normy EURO 5.

Rozstaw osi motocykla będzie wynosił 1550 mm, a tylne koło będzie ubrane w oponę 190/55 ZR17. Deklarowana prędkość maksymalna to 220 km/h, co w zupełności wystarczy do dynamicznego podróżowania. W tylnym zawieszeniu zastosowano jednostronny wahacz. Stylistycznie motocykl przypomina BMW serii RT.

Niestety QJ1200 nie figuruje na liście tegorocznych premier koncernu QianJiang, która niedawno wyciekła do sieci. W tym roku mamy dwie duże imprezy targowe, więc być może Chińczycy dopiero tam zaprezentują swój nowy produkt. Kiedy ten piękny turystyk trafi do polskiej sieci sprzedaży? Z pewnością nie wcześniej niż w 2022 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę