tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW otwiera nowe centrum badawcze technologii elektrycznych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW otwiera nowe centrum badawcze technologii elektrycznych

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.30, 14:23 Drukuj

Niemiecki gigant przeznaczył właśnie okrągłe 200 milionów euro na budowę nowego centrum rozwojowo-badawczego, zajmującego się tworzeniem elektrycznych układów napędowych i coraz wydajniejszych baterii. Ośrodek zlokalizowany będzie w Monachium, a pracę znajdzie w nim 200 naukowców i inżynierów.

Koniec dominacji napędu spalinowego zbliża się wielkimi krokami i BMW chce być na niego jak najlepiej przygotowane. Jako jeden z pierwszych producentów wprowadziło do seryjnej produkcji duży elektryczny skuter - C-Evolution, który mimo wysokiej ceny i wciąż ograniczonego zasięgu, znajduje już swoją klientelę. Producent chce pójść dalej i swoją ugruntowaną pozycję w świecie motocykli spalinowych przenieść także na elektryki.

NAS Analytics TAG

Ma mu w tym pomóc własne centrum badawcze, zajmujące się wyłącznie tworzeniem nowych rodzajów napędu, a zwłaszcza rozwijaniem technologii baterii. Na celowniku są zwłaszcza obiecujące akumulatory półprzewodnikowe. BMW dąży również do tego, by źródło zasilania oraz sama jednostka napędowa były połączone w jeden, kompaktowy element - tak widziana jest przyszłość jednośladów z silnikiem. Otwarcie centrum planowane jest na rok 2019.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr