tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW R 18 na kategorię A2. Czy BMW pójdzie śladem Harleya-Davidsona?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW R 18 na kategorię A2. Czy BMW pójdzie śladem Harleya-Davidsona?

Autor: Raff 2020.10.20, 14:26 Drukuj

Choć producent takiej możliwości nie przewidział, a i sam pomysł wydaje się absurdalny, BMW R 18 może zostać przystosowane do wymagań kategorii A2. 

R 18 to bez wątpienia jeden z najważniejszych motocykli ostatnich lat - ukłon w stronę retro, historii bawarskiej marki i tej charakterystycznej ujmującej toporności, którą zawsze tak lubiliśmy w niemieckich konstrukcjach. Z drugiej strony nie ma się co oszukiwać, że R18 nie jest motocyklem dla ludu - z ceną 100 tys. zł na podstawową wersję, będzie to raczej manifestacja stylu życia, ekskluzywny gadżet. 

NAS Analytics TAG

Z pewnością znajdzie się jednak grupa mniej doświadczonych motocyklistów, którą stać będzie na taki luksus. Szkoda byłoby tracić takiego klienta tylko dlatego, że brakuje odpowiedniej wersji. A tę, czysto teoretycznie, producent może stworzyć w każdej chwili, bo, choć brzmi to absurdalnie, model R 18 spełnia warunki techniczne, by zostać bazą takiej wersji.

Wymagania te mówią wyraźnie: 

Kategoria A2 uprawnia do kierowania:

motocyklem dwukołowym o mocy 35 kW (...) przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla.

Innymi słowy - do wymagań kategorii A2 można dostosować dowolny motocykl, którego moc nie przekracza 70 kW (95 KM). BMW R 18 ma moc 91 KM, a zatem, przy zastosowaniu odpowiedniego ogranicznika, teoretycznie mógłby spełnić wymogi na A2. Jeśli wydaje wam się, że takie dywagacje są idiotyczne, pozwólcie, że wymienię kilka innych motocykli na A2, dostępnych w Europie: HD Street-Bob, HD Fat-Bob 107 i HD Fat Boy 107...

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę