tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW F 900 R Force - limitowany model ma kojarzy si z samolotem myliwskim. Odlecieli z tym pomysem?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW F 900 R Force - limitowany model ma kojarzy si z samolotem myliwskim. Odlecieli z tym pomysem?

Autor: Andrzej Sitek 2021.04.22, 09:51 Drukuj

BMW wciąż jest synonimem luksusu, ale bawarski koncern z powodzeniem operuje również w bardziej przystępnych segmentach rynku, na przykład wprowadzając na rynek w zeszłym roku model F 900 R. Ten średniej wagi motocykl był skierowany przede wszystkim do początkujących kierowców i wygląda na to, że przypadł klientom do gustu, ponieważ w tym roku mamy nową premierę.

Teraz BMW pokazało w Lyonie limitowaną edycję motocykla inspirowaną lotnictwem. Stylistyka  F 900 R Force rzeczywiście przyciąga wzrok. Metaliczny niebieski kolor San Marino z neonowymi, żółtymi akcentami inspiruje i nawiązuje klimatem do samolotów wojskowych. W zasadzie smukła sylwetka F 900 R Force przy pewnej dozie wyobraźni może skojarzyć się z konstrukcją samolotu myśliwskiego. Naciągane? Być może, ale przecież BMW zaczynało od przemysłu lotniczego, a prekursor firmy Gustav Otto był pilotem i pionierem lotnictwa w Bawarii. To zobowiązuje.

NAS Analytics TAG

Poza unikalnym wyglądem, nowy, limitowany motocykl BMW posiada podobne cechy do pierwszego F 900 R. Silnik typu parallel-twin, czyli rzędowa dwójka o pojemności 895 cm3, jest w stanie dostarczyć 92 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6500 obr./min i dysponuje maksymalną mocą 105 KM - oczywiście dla kategorii A2 moc jest obniżona.

Oba modele F 900 są również wyposażone w elektronicznie regulowane zawieszenie i Gear Shift Assist Pro. System GSAP, który po raz pierwszy w motocyklu seryjnym zastosowało właśnie BMW w modelu R 1200 RT, pozwala zmieniać biegi w górę i w dół bez uruchamiania sprzęgła i zduszaniu manetki przepustnicy przy użytkowych obciążeniach i prędkościach obrotowych. Finalnie podnosi to nie tylko komfort, ale również dynamikę.

Do kompletu należy wymienić adaptacyjny reflektor z elementami LED zapewnia kierowcy najlepsze oświetlenie podczas zbliżania się do zakrętów, a kilka funkcji bezpieczeństwa, takich jak dynamiczna kontrola trakcji i kontrola hamowania silnikiem, zapobiega poślizgom i pomaga zapewnić płynniejszą jazdę.

Przeznaczony głównie dla młodszych motocyklistów, lotniczy wariant F 900 R Force można dostosować pod prawo jazdy A2, co oznacza, że maszynę da się zestroić zestroić tak, aby był dostępna dla tych, którzy mają niepełną kategorię A.

Niestety nowy motocykl BMW jest dostępny tylko dla klientów we Francji i to nielicznej, limitowanej serii 300 sztuk. Cena F 900 R Force wynosi 9 790 euro (44 600 zł), czyli prawie 1000 euro więcej niż poprzednia wersja. Drogo, ale za realizację marzenia lotu na dwóch kołach chyba warto? 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr