tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Autostrad legalnie 150 km/h? Wosi walcz z fal nieprawdziwych informacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Autostrad legalnie 150 km/h? Wosi walcz z fal nieprawdziwych informacji

Autor: Rafa Raff Betnarski 2018.02.08, 13:01 Drukuj

Limit 150 km/h na włoskich autostradach  - jeśli słyszałeś taką informację, przestrzegamy - to nieprawda. Tamtejsze organizacje zajmujące się bezpieczeństwem walczą z fałszywymi informacjami.

Podczas podróży po Włoszech kilkakrotnie słyszałem o odcinkach, gdzie obowiązuje podwyższony limit prędkości - 150 km/h. Postanowiłem przyjrzeć się sprawie. Okazało się, że choć faktycznie włoskie prawo dopuszcza podwyższony limit prędkości, na żadnej z tamtejszych autostrad nie zdecydowano się wprowadzić takiego limitu.

NAS Analytics TAG

Obowiązującym na terenie Włoch limitem jest 130 km/h. Prędkość ta wynika z zapisów włoskiego kodeksu drogowego. Przewiduje on także dodatkowe ograniczenia - w czasie opadów deszczu obowiązuje 110 km/h na autostradzie i 90 km/h na drogach głównych. Ale uwaga - w kodeksie jest zapis, który dopuszcza podniesienie limitu prędkości na autostradzie do 150 km/h, jeśli spełnione zostaną określone warunki.

Zarządca drogi może podwyższyć limit, jeśli autostrada ma minimum trzy pasy w jednym kierunku plus pas awaryjny, zostaną zainstalowane odpowiednie znaki, pozwala na to natężenie ruchu, warunki pogodowe i statystyki wypadków. Na danym odcinku musi działać także system Tutor, który bada płynność ruchu i prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

Jak dotąd żaden z zarządców autostrad nie zdecydował się jednak wprowadzić podwyższonej prędkości. Takim działaniom sprzeciwiają się także organizacje zajmujące się bezpieczeństwem drogowym. Włoski portal asaps.it przygotował kampanię informacyjną, której celem jest uświadomienie kierowcom, że informacja o 150 km/h jest fałszywa.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr