tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Autostrada A4 Katowice-Krakw moe zosta poszerzona
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Autostrada A4 Katowice-Krakw moe zosta poszerzona

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.03, 08:50 Drukuj

Coraz głośniej mówi się o poszerzeniu autostrady A4, a konkretniej odcinka od Krakowa do Katowic. Koncesjonariusz stawia jednak warunki.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. bierze pod uwagę możliwość poszerzenia odcinka Katowice-Kraków do trzech pasów ruchu w każdą ze stron. SAM jest koncesjonariuszem wspomnianego odcinka A4 od 1998 roku. Odcinek ma długość 61 kilometrów, a cała autostrada A4 ma 672 kilometry długości i przebiega przez pięć województw. Nitka łącząca Katowice i Kraków jest jedynym odcinkiem pozostającym w prywatnych rękach.

NAS Analytics TAG

Umowa koncesyjna kończy się w 2027 roku. SAM chce ją przedłużyć, a kartą przetargową w rozmowach z rządem miałoby być poszerzenie zarządzanego przez spółkę odcinka. Obecnie średnie natężenie ruchu to 46,5 tys. pojazdów na dobę. Prezes spółki - Emil Wąsacz - deklaruje gotowość do przeprowadzenia takiej operacji, ale z jego wypowiedzi dla PAP wynika, że rząd nie jest tym zainteresowany.

Sytuacja wygląda na patową, a Emil Wąsacz jako przyczynę braku porozumienia wskazuje obecną atmosferę polityczną, jaka panuje w Polsce.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr