tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Autostrada A4 Katowice-Kraków może zostać poszerzona NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Autostrada A4 Katowice-Kraków może zostać poszerzona

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.12.03, 08:50 Drukuj

Coraz głośniej mówi się o poszerzeniu autostrady A4, a konkretniej odcinka od Krakowa do Katowic. Koncesjonariusz stawia jednak warunki.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. bierze pod uwagę możliwość poszerzenia odcinka Katowice-Kraków do trzech pasów ruchu w każdą ze stron. SAM jest koncesjonariuszem wspomnianego odcinka A4 od 1998 roku. Odcinek ma długość 61 kilometrów, a cała autostrada A4 ma 672 kilometry długości i przebiega przez pięć województw. Nitka łącząca Katowice i Kraków jest jedynym odcinkiem pozostającym w prywatnych rękach.

NAS Analytics TAG

Umowa koncesyjna kończy się w 2027 roku. SAM chce ją przedłużyć, a kartą przetargową w rozmowach z rządem miałoby być poszerzenie zarządzanego przez spółkę odcinka. Obecnie średnie natężenie ruchu to 46,5 tys. pojazdów na dobę. Prezes spółki - Emil Wąsacz - deklaruje gotowość do przeprowadzenia takiej operacji, ale z jego wypowiedzi dla PAP wynika, że rząd nie jest tym zainteresowany.

Sytuacja wygląda na patową, a Emil Wąsacz jako przyczynę braku porozumienia wskazuje obecną atmosferę polityczną, jaka panuje w Polsce.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę