tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Arai Profile V - wygodny, cichy, niebanalny
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Arai Profile V - wygodny, cichy, niebanalny

Autor: Informacja prasowa 2021.09.22, 14:43 Drukuj

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie to wyróżnik marki Arai. Model Profile V, jak wszystkie kaski Arai, został stworzony z wysokiej jakości materiałów, warto również zwrócić uwagę na wygodne, dobrze dopasowane, miękkie wnętrze. Kask zapewnia też bardzo wysoki poziom ochrony - otrzymał  4 na 5 gwiazdek SHARP-a.

Jest on również bardzo cichy, ma dobre właściwości aerodynamiczne (stabilnie trzyma się na głowie) i cechuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

NAS Analytics TAG

Bezpieczeństwo Arai Profile V

Skorupa kasku jest zrobiona w technologii SFL - Super Fabric Laminate - z kompozytu włókna szklanego (e-cLC) z dodatkowym wzmocnieniem wokół głowy (PB).

Kask ma też oczywiście kształt stworzony według idei R75, czyli idealnie okrągły, który pomaga "ślizgać się" po przeszkodach podczas wypadku i minimalizować ruch rotacyjny głowy oraz rozpraszać energię.

Profile-V posiada najbezpieczniejsze zapięcie na rynku - DD. Szeroki wizjer zapewnia dobre widzenie peryferyjne. Jest też wyposażony w Pinlock-ready, a sam Pinlock znajduje się w zestawie.

Wentylacja

Profile V ma typowy dla Arai układ wlotów wentylacyjnych - oznacza to spory otwór wentylacyjny na podbródku, kilka otworów wentylacyjnych na wizjerze i otwory wentylacyjne na czubku głowy.

W dolnej części kasku znajduje się wbudowana kurtyna podbródka, która chroni przed wiatrem i hałasem. Podbródek i otwory wentylacyjne na wizjerze kierują powietrze na tył wizjera i czoło. W połączeniu z dużą wentylacją wizjera i dołączoną wkładką Pinlock Max Vision zapewniają dobrą widoczność w każdych warunkach pogodowych.

Komfort i rozmiar

Profile V jest produkowany w 3 rozmiarach skorupy. Ma wyjmowaną wyściółkę. Podobnie jak w większości kasków premium, poduszki policzkowe są wyprofilowane tak, aby dopasować się do linii szczęki. W Profile V zastosowano też system Facial Contour. Za poduszkami policzkowymi znajdują się kieszonki na głośniki interkomu.

Wygląd i grafika

Profile V został zaprojektowany jako bardziej sportowy i agresywny. Cechą szczególną kasku jest naprawdę szeroka gama malowań, wśród których zdecydowanym hitem jest Rock Multi. A jeśli wolisz jednolity kolor, możesz sięgnąć po jednokolorowe - czarne lub białe skorupy oraz Modern Grey.

W Dobrych Sklepach Motocyklowych kask jest objęty 5-letnim programem gwarancji. Można go również zarejestrować w programie Assistance.

O marce
Od ponad 90 lat japońska marka Arai specjalizuje się w tworzeniu kasków premium. Opracowała najbardziej zaawansowane technologie stosowane obecnie również przez inne marki (m.in. ECRS, CLC, PB-SNC, 3-strefowy EPS, R75). Ponad połowa zawodników wyścigów Isle Of Man TT oraz Formuły 1 jeździ w kaskach Arai, a niemal 95% osób, które kupiły kask tego japońskiego producenta, pozostaje wierna marce.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr