tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Arai Concept X - bezpieczestwo jest zawsze w modzie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Arai Concept X - bezpieczestwo jest zawsze w modzie

Autor: Informacja prasowa 2021.04.06, 20:56 2 Drukuj

W ciągu ostatnich kilku lat na polskim rynku popularność zyskują motocykle typu cafe racer, custom, cruiser. Do tego typu maszyn potrzeba nie tylko klasycznego stroju, ale i kasku. Coraz większa liczba producentów wychodzi naprzeciw temu trendowi - w tym słynący z niezawodnych kasków - Arai.

Concept X, wprowadzony na rynek w 2020 roku, to pierwszy kask z kolekcji Arai stylizowany na klasyczny.

NAS Analytics TAG

Bezpieczeństwo nie jest retro

Mimo że Concept X jest stylizowanym kaskiem, to w kwestii bezpieczeństwa, wciąż jest liderem. Lekka atestowana skorupa kasku motocyklowego Arai Concept-X wzmocniona opatentowanym paskiem obwodowym jest tak zaprojektowana, aby w razie wypadku sunąć po powierzchni i odbijać się przeszkód, minimalizując ryzyko urazów głowy i kręgosłupa. Zewnętrzna powłoka Concept-X wykorzystuje peryferyjnie opasaną konstrukcję z laminatu e-Complex (PB e-cLc) zapewniającą lekkość i wytrzymałość; został zaprojektowany tak, aby odbijał się i rozkładał siły uderzenia. Zastosowano nowe materiały, które zastąpiły matę AR jako warstwę środkową, co pozwoliło na znaczną redukcję wagi przy zachowaniu tej samej wytrzymałości co konstrukcja PB-cLc. A jego kształt nawiązuje do ideologii R75, która ma gwarantować bezpieczeństwo podczas upadku z motocykla. Dbałość o bezpieczeństwo przejawia się również w zastosowanym zapięciu podwójne D. A także w awaryjnym wyciąganiu poduszek policzkowych. Jeżeli chodzi o wyściółkę kasku, to jest w pełni wypinana - zarówno środek, jak i wspomniane poduszki policzkowe.

Wentylacja w wersji premium

Klasyczna powłoka zewnętrzna kasku motocyklowego Arai Concept-X skrywa niezawodny wewnętrzny system wentylacji. Na pierwszy rzut oka nie widać wentylacji górnej. Powietrze wpada przez przedni wlot znajdujący się na wizjerze - w brewkach - i jest zaciągane przez ukryty w wyściółce wielostopniowy kanał wentylacyjny. Tędy powietrze jest rozprowadzane pod wyściółką przez tunele w EPS-ie i znajduje ujście w trzech wylotach z tyłu kasku. Dodatkowo a sześć oczek szczelinowych tworzy kolejne wloty powietrza i zapobiega parowaniu.

Spójrz na to z innej strony…

System mocowania osłony VAS-VC nie tylko nadaje wyglądu retro, lecz także poprawia wydajność, obniżając punkt obrotu daszka, aby zmaksymalizować gładki kształt skorupy. Co ciekawe, szyba, która jest montowana w tym kasku, jest standardową szybą dla całej kolekcji. Można więc używać wymiennie także szyb czarnej i lustrzanej.

Wersje kasku

Model Concept X od Arai możemy kupić w dwóch wersjach. Podstawowa wersja jest jednokolorowa w cenie 2799 zł. Wersja malowana to koszt 3299 zł.
W Dobrych Sklepach Motocyklowych kask jest objęty 5-letnim programem gwarancji. Można go również zarejestrować w programie Assistance.

O marce

Od ponad 90 lat japońska marka Arai specjalizuje się w tworzeniu kasków premium. Opracowała najbardziej zaawansowane technologie stosowane obecnie również przez inne marki (m.in. ECRS, CLC, PB-SNC, 3-strefowy EPS, R75). Ponad połowa zawodników wyścigów Isle Of Man TT oraz Formuły 1 jeździ w kaskach Arai, a niemal 95% osób, które kupiły kask tego japońskiego producenta, pozostaje wierna marce.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr