tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Aprilia i aerodynamiczny kombinezon motocyklowy. Walka z wiatrem przenosi si na nowy poziom
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Aprilia i aerodynamiczny kombinezon motocyklowy. Walka z wiatrem przenosi si na nowy poziom

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.03.24, 08:04 Drukuj

W ostatnich latach MotoGP stoi pod znakiem rozwoju aerodynamiki, a Aprilia zamierza przenieść ten rozwój na nowy poziom projektując kombinezony, które mają pomóc w zwiększeniu siły docisku. Co wymyślił włoski producent?

Wydaje się, że w kwestii aerodynamiki motocykli powiedziano już wszystko albo prawie wszystko, bo Yamaha testowała niedawno małe skrzydełko zamontowane na ogonie motocykla, jednak nie spełnia ono wymagań regulaminu technicznego, więc raczej nie zostanie użyte w akcji. Aprilia postanowiła poszukać dodatkowej siły docisku na kombinezonie.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Patenty włoskiego producenta pokazują dodatkowe elementy aerodynamiczne, które mogą być przyczepiane za pomocą rzepów. W zależności od potrzeb, mogłyby być stosowane na nogach, rękach, plecach lub torsie. Pomysł ma na celu zapewnienie lepszego przepływu powietrza, dzięki czemu zawodnik będzie mógł pojechać jeszcze szybciej.

Obecnie to właśnie jeździec stanowi największą przeszkodę, ponieważ nawet jeśli motocykl jest perfekcyjnie zaprojektowany, to części ciała zawodnika, które wystają poza obrys motocykla, zaburzają aerodynamikę. Panele doczepiane do kombinezonu mogłyby sprawić, że przepływ powietrza będzie bliski ideałowi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr