tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: wyniki trzeciej rundy. Chaotyczny pierwszy Triple Crown w sezonie [VIDEO]

AMA Supercross: wyniki trzeciej rundy. Chaotyczny pierwszy Triple Crown w sezonie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.01.30, 11:35 Drukuj

Monster Energy AMA Supercross powrócił na Angel Stadium w Anaheim. Tym razem, po raz pierwszy w sezonie, w formule Triple Crown. Przypomnijmy, że Triple Crown to trzy wyścigi główne, a im lepsze miejsce w każdym z nich, tym mniej punktów i lepszy wynik w klasyfikacji rundy.

W pierwszym wyścigu klasy SX450 Chase Sexton zgarnął holeshota, po tym jak on i Ken Roczen wystartowali na czele. Eli Tomac i Cooper Webb zostali zamknięci w stawce, ale Tomac metodycznie wracał na trzecie miejsce, a Webb awansował na piąte. Webb chciał jeszcze wyprzedzić Dylana Ferrandisa, który jechał na czwartym miejscu, ale Jason Anderson na ostatnim okrążeniu wjechał w niego i wysłał go na ziemię. W efekcie tego incydentu Anderson ukończył piąty, a Webb dopiero siódmy. Sexton i Roczen dojechali na metę niezagrożeni w kolejności 1-2.

W drugim wyścigu to Jason Anderson wyskoczył na prowadzenie, ale Ken Roczen i Aaron Plessinger deptali mu po piętach. Plessinger początkowo mocno naciskał na Roczena, ale potem upadł, co pozwoliło Tomacowi zająć trzecie miejsce. Tomac powoli zbliżał się do Roczena i złapał go w końcówce przejmując od niego drugie miejsce. Cooper Webb przedzierał się ze środka stawki i dojechał do Roczena, ale nie dał rady go wyprzedzić. Anderson prowadził na każdym okrążeniu i odniósł zwycięstwo przed Tomacem, Roczenem, Webbem i Sextonem.

W ostatnim wyścigu, ponownie wcześnie na prowadzenie wyszedł Jason Anderson, wyprzedzając Sextona, Webba i Tomaca. Tomac kilka razy próbował wyprzedzić Webba, ale w pewnym momencie wyjechał ze swojej linii i rozbił się na kostce wygradzającej. Eli wznowił wyścig, ale na metę dojechał dopiero na 13. miejscu, co dało mu szóste miejsce w rundzie.

Chase Sexton ostatecznie wyprzedził Andersona i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie z wynikiem 1-5-1. Drugie miejsce zajął Jason Anderson, który uzyskał 5-1-3, a podium uzupełnił Ken Roczen na Suzuki z rezultatem 2-3-4.

15. Fredrik Noren 15-20-14

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 3 rundach)

15. Malcolm Stewart 15

W pierwszym wyścigu klasy SX250 West RJ Hampshire zgrnął holeshota, a Jett Lawrence wcześnie zajął drugie miejsce. Krótko potem jednak załapał tylne koło Hampshire'a, upadł i został mocno w tyle. Przez resztę wyścigu Lawrence odrabiał straty, ale zdołał dojechać tylko do trzeciego miejsca. Hampshire wygrał, Pierce Brown był drugi. Cameron McAdoo, mimo upadku w kwalifikacjach i kontuzji ramienia, pojechał nieźle i zajął ósme miejsce.

W drugim wyścigu sytuacja odwróciła się całkowicie, gdy McAdoo zgarnął holeshota, a potem prowadzenie objął Phil Nicoletti. Lawrence i Hampshire jechali środku stawki, kiedy Lawrence upadł i spadł na sam koniec. Hampshire rozbił się chwilę później zderzając się z Joshuą Varize. Stracił sporo czasu, a ostatecznie nie ukończył wyścigu. Nicoletti prowadził przez kilka okrążeń po tym, jak jadący za nim McAdoo, Pierce Brown i Max Vohland zaliczyli upadki. Ostatecznie jednak Stilez Robertson złapał i wyprzedził Nicolettiego odnosząc zwycięstwo.

W ostatnim wyścigu Jett Lawrence zgarnął holeshota i już nie oglądał się za siebie. To był wyścig, jakie do tej pory oglądaliśmy w wykonaniu Jetta. Niestety, to jedno zwycięstwo nie wystarczyło, bo za nim przez cały czas jechał Levi Kitchen, który potrzebował zaledwie trzeciego miejsca, aby wygrać rundę. Kitchen dojechał na metę drugi i wygrał rundę po raz pierwszy w karierze.

Drugie miejsce w Anaheim zajął Jett Lawrence, a Stilez Robertson z wynikiem 6-1-3 uzupełnił podium. Za nimi uplasowali się Mitchell Oldenburg i Max Vohland, którzy zaliczyli solidne starty i zamknęli pierwszą piątkę.

Teraz zawodników dywizji zachodniej czekają trzy tygodnie przerwy, a na starcie zobaczymy zawodników ze wschodu. Ten czas szczególnie potrzebny będzie Cameronowi McAdoo i RJ Hampshire'owi, aby odpocząć, podleczyć odniesione w weekend kontuzje i wrócić na start w Oakland 18 lutego.