tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: Tomac wraca na szczyt w czwartej rundzie, debiutanci wietnie w klasie 250 [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: Tomac wraca na szczyt w czwartej rundzie, debiutanci wietnie w klasie 250 [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.02.06, 11:32 Drukuj

Seria Monster Energy AMA Supercross po raz pierwszy w tym sezonie pojechała poza Kalifornią. Runda w Houston była czwartą dla zawodników klasy SX450, a pierwszą dla SX250 East, w której zobaczyliśmy kilku ciekawych debiutantów, jak chociażby Haiden Deegan, czy Tom Vialle.

W wyścigu głównym klasy SX450 Eli Tomac zgarnął holeshota i wcześnie objął prowadzenie. Za nim jechali Aaron Plessinger i Jason Anderson, a Chase Sexton, po świetnych kwalifikacjach, zajmował dopiero czwarte miejsce. Niestety, wyścig został przerwany, gdy na drugim okrążeniu Dylan Ferrandis fatalnie rozbił się pod koniec whoopsów i stracił przytomność. Na szczęście po pewnym czasie Ferrandis był w stanie wstać i z niewielką pomocą podejść do pojazdu medycznego. Został zwieziony z toru z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

NAS Analytics TAG

Wyścig został wznowiony z zachowaniem kolejności, ponieważ zawodnicy ukończyli trzy okrążenia, kiedy wywieszono czerwoną flagę. Tomac pozostał więc na czele, a Plessinger był tuż za nim. Po starcie Jason Anderson szybko wyprzedził Plessingera i przejął drugie miejsce, a za nim podążył Sexton. Następnie Sexton wyprzedził Andersona i zaczął gonić Tomaca. Tomac jednak nie miał zamiaru oddać rywalowi prowadzenia i pomimo presji, dojechał na metę na pierwszym miejscu. Sexton musiał zadowolić się drugim miejscem, a podium uzupełnił Jason Anderson, który co prawda odstawał od pierwszej dwójki, ale był wyraźnie lepszy od reszty stawki.

Aaron Plessinger i Cooper Webb uzupełnili pierwszą piątkę. Justin Barcia zajął szóste miejsce, a Justin Cooper wyprzedził Kena Roczena na ostatnim okrążeniu, aby zająć siódme miejsce w swoim debiucie w klasie SX450.

Po czterech rundach Eli Tomac ma siedem punktów przewagi nad Sextonem i 12 nad Webbem. Pierwszą piątkę w tabeli zamykają Jason Anderson i Ken Roczen.

Wyniki klasy SX450

1. Eli Tomac
2. Chase Sexton
3. Jason Anderson
4. Aaron Plessinger
5. Cooper Webb
6. Justin Barcia
7. Justin Cooper
8. Ken Roczen
9. Joey Savatgy
10. Adam Cianciarulo
11. Christian Craig
12. Dean Wilson
13. Colt Nichols
14. Kevin Moranz
15. Shane McElrath

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 4 rundach)

1. Eli Tomac 95
2. Chase Sexton 88
3. Cooper Webb 83
4. Jason Anderson 76
5. Ken Roczen 73
6. Justin Barcia 65
7. Aaron Plessinger 64
8. Dylan Ferrandis 56
9. Adam Cianciarulo 56
10. Joey Savatgy 53
11. Colt Nichols 49
12. Christian Craig 46
13. Dean Wilson 39
14. Justin Hill 30
15. Shane McElrath 22

W Houston rywalizację rozpoczęli zawodnicy dywizji wschodniej klasy SX250. Na starcie stanęli "starzy wyjadacze": Hunter Lawrence, Michael Mosiman, Jeremy Martin, Nate Thrasher, Jordon Smith, Max Anstie, ale także debiutujący w supercrossie: Haiden Deegan, Tom Vialle, Chance Hymas, czy Talon Hawkins. To był wyścig weteranów i nowicjuszy, a każda z grup miała inne oczekiwania.

Po starcie Hunter Lawrence zgarnął holeshota, ale niemal natychmiast prowadzenie objął dwukrotny mistrz świata MX2, Tom Vialle. Vialle prowadził przez kilka okrążeń, zanim Lawrence wyprzedził go w whoopsach i mu odjechał. Max Anstie również wyprzedził Vialle, ale tylko przez chwilę był w stanie utrzymać prędkość prowadzącego Lawrence'a. Starszy z braci Lawrence odniósł zwycięstwo i zajął pozycję lidera w klasyfikacji. Anstie musiał zadowolić się drugim miejscem.

Vialle długo jechał na trzecim miejscu, do czasu aż popełnił błąd i wyjechał na szczyt zakrętu. Powrót do wyścigu zajął mu chwilę i sprawił, że Francuz spadł na siódmą pozycję. W tym czasie o trzecie miejsce walczyli Jordon Smith i Jeremy Martin. Gdy jechali obok siebie przez whoopsy na ostatnim okrążeniu, Martin zahaczył dublowanego zawodnika, zjechał na bok i zatrzymał się. To dało Smithowi mnóstwo czasu na umocnienie się na trzecim miejscu.

Kiedy Martin utknął na ostatnim okrążeniu, Haiden Deegan skorzystał i wyprzedził go awansując na czwarte miejsce w swoim debiucie. Martin uzupełnił pierwszą piątkę, a Michael Mosiman ukończył wyścig na szóstej pozycji przed debiutującym w supercrossie Tomem Vialle.

Wyniki klasy SX250 East

1. Hunter Lawrence
2. Max Anstie
3. Jordon Smith
4. Haiden Deegan
5. Jeremy Martin
6. Michael Mosiman
7. Tom Vialle
8. Chance Hymas
9. Cullin Park
10. Chris Blose
11. Talon Hawkins
12. Coty Schock
13. Henry Miller
14. Jace Owen
15. Nate Thrasher

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr