tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 90-latek dostaje w prezencie motocykl, ktry musia sprzeda 60 lat wczeniej [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

90-latek dostaje w prezencie motocykl, ktry musia sprzeda 60 lat wczeniej [FILM]

Autor: Janusz Bbenek 2020.09.14, 13:03 3 Drukuj

Oto historia z gatunku wyciskaczy łez, przy których płaczą nawet najwięksi twardziele. Synowie zorganizowali dla swojego 90-letniego ojca wspaniały prezent - dokładnie ten sam egzemplarz motocykla DKW, którym jeździł w młodości i zmuszony był go sprzedać 60 lat temu. 

Wspaniały obrazek. 90-letni mężczyzna otrzymuje od swoich synów niespodziankę - w pełni odrestaurowany egzemplarz motocykla DKW RT 175 S, który należał kiedyś do niego! Moment przekazania prezentu podkreślono archiwalnymi zdjęciami, oryginalną tablicą rejestracyjną oraz dokumentami maszyny wystawionymi na nazwisko właśnie tego mężczyzny.  

NAS Analytics TAG

Nie znamy dokładnej historii tej rodziny ani powodu, dla którego pan Zandbelt musiał 60 lat temu sprzedać swój motocykl. Możemy jednak pokusić się o kilka domysłów. Biorąc pod uwagę akcent jego synów, domyślamy się, że film został nagrany w USA. Z drugiej strony, ich nazwisko oraz dokumenty własności motocykla są prawdopodobnie w języku niderlandzkim. Czyżby pan Zandbelt pozbył się maszyny na chwilę przed emigracją z Holandii do Ameryki?

Sama maszyna do niemieckie DKW RT 175 S, które w tej wersji produkowane było od września 1955 roku. W stosunku do poprzednika bez litery "S" otrzymało szereg ulepszeń - nowoczesne wtedy tylne zawieszenie z wahaczem i dwoma amortyzatorami, skuteczny tylny hamulec, powiększony zbiornik paliwa i obszerną, dwuosobową kanapę. Motocykl napędzany był jednocylindrową jednostką o pojemności 174 cm3 i mocy 9,6 KM.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor: Ksawery 15/09/2020 20:22

Super

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr