tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 48 cylindrowy motocykl Kawasaki. Simon Whitelock i 4200 cm³ z 16. silnikw Kawasaki KH250
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

48 cylindrowy motocykl Kawasaki. Simon Whitelock i 4200 cm³ z 16. silnikw Kawasaki KH250

Autor: Pawe Kowalski 2021.01.20, 20:56 Drukuj

To na pewno jeden z najdziwniejszych motocykli, jakie można zobaczyć. Projekt jest tak absurdalny, że żaden inżynier, pracujący na etacie w studiu projektowym Kawasaki, nie odważyłby się choćby o nim pomyśleć. Niemniej jednak to, co jest zbyt śmiałe dla fabryki, nie jest automatycznie niewykonalne. Myślę, że tak naprawdę, jak to w angielskim pubie bywa, poszło o jakiś zakład w stylu: "co ja nie zbuduję"? "Potrzymaj mi piwo ..."

Wszystko zaczęło się od szalonego pomysłu Simona Whitelock'a, miłośnika klasycznych motocykli dwusuwowych Kawasaki. W całym projekcie najważniejszy jest oczywiście silnik. Jednostka o pojemności 4200 cm³ sześciennych została oparta na szesnastu silnikach Kawasaki KH250. Powstało z nich sześć ośmiocylindrowych rzędowych silników, z których każdy posiada osobny wał korbowy. Tak, ten motocykl ma 6 wałów korbowych! Jako przeniesienie napędu posłużyła skrzynia biegów z BMW. Odpalenie takiego motocykla nie jest prostą sprawą. Konstruktor uporał się i z tym problemem. Zamiast rozrusznika zastosował jednocylindrowy silnik o pojemności 75 cm³, umieszczony pod kanapą. Tak więc sumarycznie motocykl ten posiada na pokładzie 49 cylindów!

NAS Analytics TAG

Simon Whitelock i jego motocykl zostali wpisani do księgi rekordów Guinness'a jako jeżdżący pojazd z największą liczbą cylindrów. Swoją drogą, ja dałbym mu jeszcze jeden rekord za zgromadzenie w jednym miejscu tylu trzycylindrowych silników dwusuwowych, które same w sobie są rzadkością.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr