tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 369 km/h po dnie słonego jeziora - najszybsze BMW S1000RR w historii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

369 km/h po dnie słonego jeziora - najszybsze BMW S1000RR w historii

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.30, 14:51 Drukuj

Kilka dni temu został pobity rekord prędkości dla bawarskiego superbike’a BMW S1000RR. W czasie prób na dnie słonego jeziora Uyuni w Boliwii najszybciej pojechała Amerykanka Erin Sills, która dwukrotnie osiągnęła prędkość niemal 369 km/h.

Erin Sills to żona zmarłego w 2015 roku słynnego kierowcy Andy’ego Sillsa,z którym w 2005 roku utworzyła team Hunter Sills Racing, specjalizujący się w biciu rekordów prędkości. W czasie ostatniej imprezy wyścigowej na wyschniętym słonym jeziorze Uyuni w Boliwii, Erin przejechała testowy odcinek w obu kierunkach ze zmierzoną prędkością 368.968 km/h, ustanawiając tym samym nowy rekord świata dla BMW S1000RR. W czasie próby szczytowa prędkość osiągnięta przez zawodniczkę, wyniosła aż 389 km/h, nie zdołała jej jednak osiągnąć w drugim przejeździe.

NAS Analytics TAG

Erin poprawiła tym samym poprzedni rekord, ustanowiony przez jej męża w 2013 roku na pustyni Bonneville w USA, wynoszący ponad 355 km/h. Drugi zawodnik teamu HSR, Trev Richter, przekroczył w Boliwii barierę 200 mph, czyli ok. 322 km/h. Wcześniej był on znany z rekordowego przejazdu motocyklem BMW R1200GS, na którym osiągnął ponad 273 km/h.

Początkowo nic nie zapowiadało sukcesu ekipy HSR. Kontenery ze sprzętem dotarły do Boliwii z dużym opóźnieniem, co wymusiło skrócenie imprezy z sześciu dni do dwóch i pół i pozbawiło cennego czasu na przygotowania. Ponadto w czasie jednej z prób zawiodła elektronika sterująca instalacją podtlenku azotu, co doprowadziło do wybuchu silnika. Ostatecznie dzięki wytężonej pracy mechaników i samej Erin Sills, FIM zaliczyło nowy rekord.

Zespół HSR nie spoczywa jednak na laurach. Kolejna próba pobicia świeżego rekordu będzie miała miejsce jesienią, tym razem na słonej pustyni Bonneville.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę